Nie przegap
Strona główna » Kultura » KRAKOWIACZEK – nagrody rozdane / zdjęcia

KRAKOWIACZEK – nagrody rozdane / zdjęcia

krakowiczek-w-loniowej_7Dziesięć zespołów wzięło udział w XXIV Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK w Łoniowej. Do udziału w XXXVII Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych, który odbędzie  się w dniach 15-16 czerwca 2013 r. w Rabce – Zdroju,  nominowano Dziecięcy Zespół Regionalny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca z programem: DZIEŃ PRZED PRYMICJAMI.

Komisja artystyczna, w składzie której znaleźli się: Aleksandra SZURMIAK – BOGUCKA – etnomuzykolog z Krakowa /przewodnicząca, Wiesława HAZUKA – choreograf z Tarnowa, Jadwiga ADAMCZYK – muzyk z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Marta SMÓLCZYŃSKA – etnolog z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, Benedykt KAFEL – etnograf z MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, obok nagrody głównej przyznała także nagrody finansowe w wysokości od 300 do 1100 zł. W sumie na ten cel rozdysponowano 8900 zł. W roli ich fundatorów wystąpił Wójt Gminy Dębno, który wyłożył 3 tys. zł oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, które przeznaczyło na ten cel 5,9 tys. zł.

Zespoły oceniano w dwóch kategoriach, osobno te prezentujące folklor w formie autentycznej i te przygotowujące program w formie artystycznie opracowanej. Wśród rywalizujących grup były zespoły z sześciu powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, myślenickiego, tarnowskiego i wielickiego. Żaden z nich nie wyjechał bez nagrody, bo komisja przyznała je wszystkim uczestnikom różnicując jedynie ich wysokość.

Zobacz galerię zdjęć.

Nagrody:

ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE AUTENTYCZNEJ

1. Dziecięcy Zespół Regionalny MALI BISKUPIANIE z Biskupic Radłowskich, gm. Radłów, pow. tarnowski z  programem: W ODPUST za konsekwentne korzystanie z obyczajowości dawnej wsi – nagroda finansowa w wysokości 800,00 zł

2. Zespół Regionalny ZŁOCOKI ze Złotej, gm. Czchów, pow. brzeski z programem: OJ DOLO, MOJA DOLO za umiejętne wytworzenie dziecięcej atmosfery zabaw i spontaniczność zachowań dziecięcych – nagroda finansowa w wysokości 900,00 zł

3. Zespół Pieśni i Tańca ELEGIA z Rudnika, gm. Sułkowice, pow. myślenicki z programem: PROGRAM PASTERSKI za dobry pokaz tańców i tradycyjny śpiew – nagroda finansowa w wysokości 800,00 zł

4. Dziecięcy Zespół Folklorystyczny GWOŹDZIEC z Gwoźdźca, gm. Zakliczyn, pow. tarnowski
z programem: DZIEŃ PRZED PRYMICJAMI za podjecie niespopularyzowanego tematu związanego z tradycyjną obyczajowością oraz swobodę sceniczną – nagroda finansowa w wysokości 1 100,00 zł

5. Zespół Regionalny BOBROWIANIE z Bobrownik, gm. Żabno, pow. tarnowski z programem: PIERNICKI CY RÓZECKI? za pomysł i jego dobrą, spontaniczną prezentację – nagroda finansowa w wysokości 1100,00 zł

ZESPOŁY PREZENTUJĄCE  FOLKLOR W FORMIE ARTYSTYCZNIE OPRACOWANEJ

1. Zespół Pieśni i Tańca WOLANIE z Woli Radłowskiej, gm. Radłów, pow. tarnowski z programem: WIĄZANKA TAŃCÓW KRAKOWSKICH za dobre, techniczne przygotowanie tańców krakowskich – nagroda finansowa w wysokości 700,00 zł

2. Zespół Folklorystyczny NIECZAJNIANIE z Nieczajnej Górnej, gm. Dąbrowa Tarnowska, pow. dąbrowski z programem: PO ODPUŚCIE za tradycyjny sposób prezentacji tańców z regionu i za właściwy repertuar – nagroda finansowa w wysokości 800,00 zł

3. Zespół Regionalny RZEPIOCKI z Rzepiennika Suchego gm. Rzepiennik Strzyżewski, pow. tarnowski z programem: PASŁA PASTYRECKA za przedstawienie wiązanki tańców z regionu Pogórza Ciężkowickiego – nagroda finansowa w wysokości 800,00 zł

4. Dziecięco – Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny z Kokotowa, gm. Wieliczka, pow. wielicki z programem: ALBOŚ MY TO JACY TACY za próbę podjęcia folkloru tanecznego Krakowiaków Zachodnich – nagroda finansowa w wysokości 400,00 zł

5. Dziecięcy Zespół Regionalny MALI ŁYSOGÓRZANIE z Łysej Góry,  gm. Dębno, pow. brzeski
z programem: NA KRAKOWSKIM RYNKU za pokaz ciekawych zabaw dziecięcych – nagroda finansowa w wysokości 700,00 zł

W KATEGORII KAPEL LUDOWYCH

1. Dziecięca Kapela Ludowa RZEPIOKI z Rzepiennika Suchego, gm. Rzepiennik Strzyżewski, pow. tarnowski za muzykowanie młodych instrumentalistów – nagroda finansowa w wysokości 300,00 zł

2.  Kapela Ludowa PASTUSZKOWE GRANIE – MALI ze Szczurowej, gm. Szczurowa, pow. brzeski za tradycyjny repertuar i bardzo dobre wykonanie muzyczne –  nagroda finansowa w wysokości 500,00 zł

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*