Nie przegap
Strona główna » Kultura » “Krakowiaczek” w Łoniowej

“Krakowiaczek” w Łoniowej

W dniach 3-4 czerwca 2017 r. w Amfiteatrze Letnim w Łoniowej odbyła się 28. edycja Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego „Krakowiaczek”. Organizatorami wydarzenia było Dębińskie Centrum Kultury i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Patronat honorowy nad festiwalem objęli Starosta Brzeski Andrzej Potępa i Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

W przeglądzie wzięły udział dziecięce zespoły regionalne, kapele ludowe oraz instrumentaliści. Łącznie wykonano 12 prezentacji konkursowych, w których wystąpiło ponad 300 młodych wykonawców z regionu krakowskiego. Dla zespołów, które przyjechały z Bochni, Dąbrowy Tarnowskiej, Ryglic, Sułkowic, Żabna, Zakliczyna i Dębna była to możliwość konfrontacji i uzyskania przepustki do udziału w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce Zdrój. Naszą gminę reprezentowały zespoły prezentujące folklor w formie autentycznej: Mali Łoniowiacy (III miejsce) oraz Mali Łysogórzanie (wyróżnienie). Komisja konkursowa podziękowała wszystkim uczestnikom, instruktorom i choreografom za ich pracę na rzecz zachowania i kultywowania naszych korzeni kulturowych.

Pełny protokół z Przeglądu jest dostępny do pobrania na stronie internetowej Dębińskiego Centrum Kultury <==.

Gmina Dębno

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast