Don't Miss
Home » Sport » Król Wojdak z potrójną koroną! / Mistrzostwa Polski w Pływaniu

Król Wojdak z potrójną koroną! / Mistrzostwa Polski w Pływaniu

wojdakTo już nie jest przyszłość polskiego pływania – to jego teraźniejszość! Wojciech Wojdak zdobył trzeci złoty medal mistrzostw Polski w rywalizacji mężczyzn na długich dystansach w stylu dowolnym, zwyciężając na dystansie 800 m stylem dowolnym. Zawodnik Unii Oświęcim zanotował fantastyczny rezultat, który jest nowym rekordem Polski seniorów w tej konkurencji!

Wojdak w najszybszej serii walczył jedynie z czasem, rywali zostawiając daleko w tyle. Uzyskał rewelacyjny czas, 7:38.17, który jest nowym rekordem naszego kraju! Poprzedni od pięciu lat należał do Pawła Korzeniowskiego (7:39.05) i był ustanowiony jeszcze w stroju poliuretanowym. Mało tego, wynik Wojdaka daje mu trzecie miejsce na liście najszybszych zawodników w tym roku i siedemnastą pozycję w klasyfikacji wszechczasów! Tak szybko nie pływali w tej konkurencji NIGDY tacy znakomici długodystansowcy jak Ryan Cochrane czy Mads Glaesner.

W cieniu występu Wojdaka znaleźli się dwaj pozostali medaliści. Srebro wywalczył Kacper Klich (7:49.35), a brązowy medal zawisł na szyi jego klubowego kolegi, Macieja Kuświka (7:53.97), którego nie dał rady dopaść na finiszu wicemistrz kraju sprzed roku, Marcin Kaczmarski (7:54.19).

Podium 800 m stylem dowolnym mężczyzn:
1. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) 7:38.17
2. Kacper Klich (Śląsk Wrocław) 7:49.35
3. Maciej Kuświk (Śląsk Wrocław) 7:53.97

Przypomnijmy, że pochodzący z Maszkienic (gmina Dębno) Wojciech Wojdak – a obecnie zawodnik Unii Oświęcim zaczynał przygodę z pływaniem w brzeskim “Wikingu” jako wychowanek Marcina Kacera.


news.megatiming.pl / IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast