Nie przegap
Strona główna » Kultura » Królowa Śniegu dla Babci i Dziadka

Królowa Śniegu dla Babci i Dziadka

Dzieci z Publicznego Przedszkola w Borzęcinie Górnym zaprosiły swoje Babcie i Dziadziusiów na spotkanie z okazji ich święta, które odbyło się w sali Gminnego Ośrodka w Borzęcinie. Szanownych gości powitała dyrektor przedszkola Maria Gibała, po czym rozpoczęły się występy przedszkolaków. Tym razem wszystkie przedszkolne grupy wspólnie wystawiły adaptację baśni „Królowa Śniegu”.

W rolach głównych wystąpiły następujące dzieci: Królową Śniegu zagrała Asia Kułak, Gerdą była Lena Zabiegała, Kajem – Dominik Knap, Czarownikiem – Maciek Ciochoń, Wroną – Kacper Wójcik, Księżniczką – Maja Zaleśna, Królewiczem – Kacper Małek, Śniegową Wróżką – Zosia Winczakiewicz, Kwiatową Wróżką – Ola Legutko, Hersztem Rozbójników – Igor Kapa, Małą Rozbójniczką – Asia Ciochoń a Reniferami – Szymon Siudut i Jakub Siudut. Narratorami byli: Wojtek Żurek i Kacper Świątek.

W scence z czarodziejskim lustrem zobaczyliśmy Czarownika – maćka Ciochonia oraz jego pomocników – Złe Duszki, którymi były dzieci z grupy maluszków: Bartek Rogóż, Lenka Wójcik, Bartoszek Gunia, Samanta Kania, Maks Nasiadka i Nikodem Bolek.

W zabawach zimowych wystąpiły kolejne maluszki. Bałwankami byli: Sergiusz Świątek, Martynka Pilarska, Michał Brzyk i Kamil Czesak, a bałwanki lepiły: Nikola Antos, Alicja Białek, Biernat Hubert, Madzia Grocholska, Nadia Hebda, Oliwier Kompalik, Martynka Leśniak, Pola Przybysławska, Piotruś Pyrek, Antoś Rogóż, Marcel Szuba i Sebastian Wojnicki.

W powitalnym „Tańcu Śnieżynek” do piosenki pt. a „Hallelujach” zobaczyliśmy dziewczynki z grupy średniaków: Lenkę Zaleśną – Małą Wróżkę, Olę Przepiórka, Asię Ciochoń, Zosię Winczakiewicz, Martynkę Duda, Otylkę Tomaszek i Madzię Kobyłecką, a w „Tańcu Kwiatów”: Olę Legutko, Izę Ciochoń, Asię Mądrzyk, Wiktorię Knap, Edytkę Knap, Maję Przybysławską, Wiktorię Pudełek, Sandrę Wojnicką, Nadię Zabiegała, Milenę Szczupał i Nadię Żmijewską jako Różę.

Z kolei w wykonaniu chłopców z grupy średniaków oglądaliśmy „Taniec Pingwinów”, w którym wystąpili: Marcin Małek, Kamil Majka, Karol Kocoł, Jaś Szumigraj, Szymon Postwa, Kamil Zabiegała, Wojtek Kowalczyk i Kacper Czernek.

Dzieci z grupy starszaków wystąpiły w „Tańcu Rozbójników” – Krystian Bolek, Szymon Siudut, Igor Kapa, Jakub Drozda, Wiktor Rams i Oskar Zabiegała oraz Mała Rozbójniczka – Asia Ciochoń. W „Tańcu Lodowych Wróżek i Lodowych Sopelków” do piosenki pt. Niebo” zobaczyliśmy: Julię Dębińską, Marysię Piękosz, Maję Zaleśną, Anię Ducinowską, Kacpra Małka, Sebastiana Świątkowskiego, Patryka Białka i Błażeja Gunię.

„Taniec Śniegowych Baletnic” wykonały dziewczynki: Madzia Ostrek, Wiktoria Wielgosz, Klaudia Kocoł, Martynka Chmioła, Marysia Piekosz i Gabrysia Fasula. W wykonaniu wszystkich dzieci usłyszeliśmy też piosenki pt. „Bajeczki” i „Rozruszankę zimową”.

Wszystkim nauczycielkom i pracownikom przedszkola bardzo dziękujemy za przygotowanie strojów, dekoracji i rekwizytów scenicznych. Bardzo dziękujemy również Piotrowi Biernatowi za wykonanie przepięknych sań dla Królowej Śniegu, Justynie Knap i Annie Kapa za przekazanie tkanin na stroje, Katarzynie Żurek, Kindze Kułak i Katarzynie Knap za pomoc w wykonaniu kilku strojów, a Mariuszowi Zabiegała za przekazanie nam płyt styropianowych. Tylko dzięki współpracy całego naszego zespołu i pomocy rodziców udało się nam, tą przepiękną baśń wystawić na scenie.

Po zakończeniu przedstawienia przyszedł czas na przedstawienie przez wszystkie grupy okolicznościowych wierszy, piosenek i tańców, które wraz z Krzysztofem Przepiórką uczyły się podczas zajęć z rytmiki. Panu Krzysztofowi bardzo dziękujemy za jego wkład w naszą uroczystość. Występy dzieci zakończyło wspólne odśpiewanie „Sto lat” dla naszych Seniorów, po czym wnuczęta obdarowały Babcie i Dziadków prezentami: maluszki – gipsowymi aniołkami, które przygotowała pomoc nauczyciela Katarzyna Knap, średniaki – magicznymi zimowymi kulami, które pomogła im wykonać Pani Ania, a starszaki własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami.

Poczęstunek tradycyjnie przygotowały niezawodne mamusie – upiekły ciasta, zakupiły owoce i napoje oraz zadbały o gości i uporządkowały salę. Na ręce dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Piotra Kani składamy podziękowania dla wszystkich pracowników za pomoc jakiej nam udzielili, wypożyczenie sali, naczyń i obrusów. Romanowi Rechulowi dziękujemy za profesjonalne nagłośnienie i wykonanie pamiątkowego filmu i fotografii.

Na koniec bardzo dziękujemy Szanownym Seniorom, którzy tak licznie zaszczycili nas swoją obecnością i jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i pomyślności, żywiąc nadzieję na ponowne spotkanie już za rok.

Maria Gibała

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast