Don't Miss
Home » Sport » Ksawery Masiuk z Tarnowca z nowym rekordem Polski

Ksawery Masiuk z Tarnowca z nowym rekordem Polski

Pochodzący z Tarnowca pływak UKS G-8 Bielany Warszawa wspólnie z kolegami z drużyny ustanowili nowy rekord kraju na 4*100m zmiennym, niepobity od 14 lat.

W ostatni weekend na 50m basenie Aquasfera Olsztyn odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat. To najważniejsze zawody w ciągu roku dla pływaków na długim basenie, dlatego o tytuł Mistrza Polski w jednej z kategorii przyjechało do Olsztyna zawalczyć 600 pływaków reprezentujących 148 klubów pływackich z całego kraju. Dawne Tarnowskie reprezentowali zawodnicy BOSiR Brzesko oraz Ksawery Masiuk w barwach UKS G-8 Bielany Warszawa. Ksawery Masiuk, jeszcze do niedawna najlepszy pływak Małopolski, miał niestety pecha w okresie przygotowawczym. Z uwagi na kontuzję przez prawie 1,5 miesiąca nie pływał i dopiero w ostatnich 3 tygodniach przez mistrzostwami starano się odbudować Jego formę. Pomimo tak krótkiego okresu przygotowawczego Ksawery Masiuk może zaliczyć Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat do udanych. Indywidualnie zajął 4 miejsce na 200m grzbietem, 5 miejsce na 100m grzbietem i 10 miejsce na 50m grzbietem. O ile ze startów indywidualnych On sam nie do końca był zadowolony, to powetował sobie z nawiązką na koniec Mistrzostw i wspólnie ze swoimi kolegami z UKS G-8 Bielany Warszawa w sztafecie 4*100m zmiennym zdobyli w przepięknym stylu Mistrzostwo Polski ustanawiając nowy rekord kraju na tym dystansie, który był niepobity od 14 lat. Rekord UKS G-8 Bielany Warszawa w stylu zmiennym był jednym z 3 rekordów Polski pobitym na tych mistrzostwach, dlatego tym większe gratulacje dla Ksawerego Masiuka i kolegów.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast