Nie przegap
Strona główna » Sport » Ksawery Masiuk zwyciężył w cyklu „Pływaj z nami na Koronie”

Ksawery Masiuk zwyciężył w cyklu „Pływaj z nami na Koronie”

img_4041_a4Drużyna młodych pływaków BOSiR Brzesko wróciła z tarczą z finału zawodów „Pływaj z nami na Koronie”. Ksawery Masiuk najlepszym 12 latkiem, a Amelia Marek trzecią 11 latką.

W ubiegłą sobotę 15. października w Krakowie na basenie KS. Korona odbyła się trzecie finałowa edycja zawodów „Pływaj z nami na Koronie”. Tym razem do Krakowa pojechała drużyna BOSiR Brzesko w lekko zubożonym składzie. Oprócz najlepszego 12-latka Małopolski Ksawerego Masiuka i utytułowanej Amelii Marek w drużynie znaleźli się: Małgorzata Skoczek, Judyta Kusion, Julia Dadej, Patrycja Smoleń i Oliwia Mikulska. W składzie na Koronę zabrakło niestety kontuzjowanego Patryka Gibuły, który na zawodach mógł powalczyć o pierwsze miejsce w „generalce” w swojej grupie wiekowej, ale przez kontuzję będzie musiał jeszcze długo pauzować. Choć basen KS. Korona jest z czasów mocno zaprzeszłych, panują na nim iście afrykańskie klimaty, nie ma miejsca na widowni, to jednak młodzi pływają i walczą na nim o medale bardzo chętnie, z uwagi na świetne warunki do bicia rekordów. I tym razem basen okazał się dla naszych zawodników z Brzeska szczęśliwy. Stawali sześciokrotnie na podium. Złoto zdobyła Amelia Marek w swojej koronnej konkurencji na 50 m klasycznym oraz Ksawery Masiuk w swoim ukochanym grzbiecie na 50 m. Płynąc rok temu podczas tych samych zawodów Ksawery Masiuk ustanowił najlepszy czas w tym czasie w Polsce na tym dystansie, teraz musiał się zadowolić „tylko” poprawą życiówki o 1s. i czwartym obecnie wynikiem w Polsce wśród 12 latków. Srebra wywalczyli  również ci sami zawodnicy – Amelia na 100 m zmiennym ustępując jedynie bezkonkurencyjnej od dłuższego czasu Wiktorii Ziober z UKS 8 Chrzanów, a Ksawery Masiuk na 100 m dowolnym oddając pierwsze miejsce swojemu dobremu koledze z SMS Galicja Kraków Kacprowi Stanek. Brązowe medale zawisły na szyjach Patrycji Smoleń za 50 m grzbietem i wielkiej nadziei BOSiR Brzesko – młodziutkiej Judyty Kusion za 100 m zmiennym. Klasyfikacja generalna podczas całych zawodów zmieniała się bardzo dynamicznie, ale ponownie, jak i w roku ubiegłym wygrał ją Ksawery Masiuk w kategorii 12 latków z przewagą 12 punktów nad Kacprem Stanek z SMS Galicja Kraków. Amelia Marek zajęła ostatecznie 3 miejsce wśród 11 latków ustępując rewelacyjnej Wiktorii Ziober i Justynie Poznańskiej (obie z UKS 8 Chrzanów). Patryk Gibuła choć nie startował tego dnia, to zajął w generalce 7 miejsce. Gdyby był, byłby pewnym kandydatem do walki o największe trofeum w swojej grupie wiekowej.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast