Nie przegap
Strona główna » Sport » Kto uratuje OKS?

Kto uratuje OKS?

okocimskiRozstrzygają się losy Okocimskiego Klubu Sportowego. Z powodu problemów finansowych nie tylko drugoligowa drużyna piłkarzy może zostać wycofana z rozgrywek, ale niewykluczone, że grozi mu całkowita likwidacja.

Od zakończenia rundy jesiennej, którą zespół zakończył na 10. miejscu, klubowa kasa jest pusta. Piłkarze nie otrzymali wynagrodzeń, rosną zaległości wobec urzędu skarbowego, nie zostały też uregulowane zobowiązania wobec innych wierzycieli. Zadłużenie klubu – jak poinformowała podczas walnego zebrania członków klubu 25 stycznia wiceprezes ds. finansowych Ewa Witkowska – wynosi prawie 900 tys. zł.

Problemy związane są ze znacznym ograniczeniem sponsorowania klubu przez Can-Pack S.A. oraz niewystarczającą pomocą finansową ze strony innych sponsorów. Witkowska twierdzi, że dla piłkarskiej drużyny nie ma ratunku, dlatego piłkarzom zezwolono na szukanie nowych klubów, a zwołane nadzwyczajne zebranie członków miało podjąć decyzję o wycofaniu drużyny z rozgrywek, a także przesądzić o dalszych losach całego klubu. Z najgorszym scenariuszem nie chcą się jednak pogodzić sympatycy „Piwoszy”, apelując o podjęcie działań ratunkowych. Włączyli się do nich działacze Małopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Prezes Ryszard Niemiec negocjował m.in. z firmą Can-Pack, spotkał się również z przewodniczącym Rady Miejskiej w Brzesku Krzysztofem Ojczykiem. Na jego też wniosek walne zebranie członków 25 stycznia przerwano, by kontynuować je tydzień później. Wcześniej, w czwartek 28 stycznia, prezes MOZPN zapowiedział swój udział w sesji Rady Miejskiej.

O losach brzeskiego klubu będziemy informować w „IB”.

IB

1 komentarz

  1. Damy radę? i OKS nie zginie ..NIGDY.!!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast