Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Kukiz funduje lekcje pływania

Kukiz funduje lekcje pływania

Przez całe wakacje dzieci i młodzież z gminy Borzęcin miały okazję uczestniczyć w darmowej nauce pływania. 10 wyjazdów – każdy po 2 godziny zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie ze środków przekazanych przez muzyka rockowego Pawła Kukiza występującego w ubiegłym roku podczas Dni Gminy Borzęcin. – Wyraźnie poirytowany pogłoskami o tym, że występ w Borzęcinie jest elementem kampanii wyborczej za publiczne pieniądze, Paweł Kukiz, jeszcze przed rozpoczęciem koncertu zadeklarował, że rezygnuje ze swojego honorarium w Borzęcinie. Wpłacone wcześniej pieniądze przekazał z nawiązką w kwocie 8208 zł na konto gminy, a ta przeznaczyła je – zgodnie z życzeniem artysty – na naukę pływania dzieci w trakcie wakacji – informuje Piotr Kania, dyrektor GOK.

Ze środków przekazanych przez muzyka opłacono koszty dojazdu autokarem do Brzeska, pobytu grupy 30 osób na basenie oraz nauki 20 osób z instruktorem. – Dzieciaki bardzo chętnie korzystały  z zajęć – przyznaje Maria Pyrek, instruktor GOK odpowiedzialna za realizację zadania. – Z każdej miejscowości gminy zabieraliśmy określoną liczbę osób. Podczas gdy jedna grupa uczyła się pływać pod okiem instruktorki, druga jej część mogła spędzać dowolnie czas w basenie. I tak na zmianę. Wiadomo, zajęcia odbywały się w wakacje, więc nie mogło zabraknąć też dobrej zabawy. Aby dzieciaki nie czuły się pokrzywdzone, staraliśmy się po kilku wyjazdach zmieniać grupę osób nie korzystających z zajęć pływania – informuje.

Okazją do podziękowania muzykowi za przekazane środki finansowe było organizowane przez GOK tegoroczne Borzęckie Święto Grzyba i gościnny występ Pawła Kukiza wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.  Okolicznościowy grawer wręczył dyrektor GOK, Piotr Kania. – Będziemy mieli nowych mistrzów olimpijskich w pływaniu i to jest wystarczająca pociecha – skomentował w swoim stylu Paweł Kukiz ze sceny odbierając podziękowanie.

Podsumowując, podczas wszystkich wyjazdów z darmowych zajęć na basenie skorzystało 390 osób w czasie 720 godzin. – Widząc zainteresowanie ze strony dzieci, marzy się kolejny taki „dobry wujek”, który ufundowałby podobne zajęcia w kolejnym, 2017 roku – przyznaje Piotr Kania.                                 

(h)

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast