Koncert w Pałacu Goetzów / Emanacje

DSC_9275

Koncert Sekstetu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w pałacu Goetzów w Brzesku zgromadził w niedzielne popołudnie 8 września miłośników muzyki klasycznej z całego regionu.

Było to jedno z pierwszych wydarzeń jakie pozwoliło mieszkańcom nie tylko na wysokie doznania związane z muzyką Czajkowskiego i Brahmsa, ale również na podziwianie odnowionych pałacowych wnętrz. Z pewnością oba te fakty spowodowały, że kilkaset zaproszeń na to wydarzenie rozeszło się w oka mgnieniu.

Koncert w pałacu Goetzów-Okocimskich w Brzesku został zorganizowany w ramach festiwalu “Emanacje” obejmujących kilkadziesiąt koncertów i spektakli operowych w całej Małopolsce uświetniających Jubileusz Osiemdziesiątych Urodzin Krzysztofa Pendereckiego.

Przed publicznością wystąpił Sekstet Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w składzie: Piotr Tracholik – skrzypce, Kinga Tomaszewska – skrzypce, Dariusz Korcz – altówka, Sandra Kałuża – altówka, Natalia Woźniak – wiolonczela, Łukasz Frant – wiolonczela.

W programie koncertu znalazły się m.in. utwory: Johannes Brahms – Sekstet smyczkowy G-dur oraz Piotr Czajkowski – Sekstet smyczkowy “Souvenir de Florence”.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia powstała w 1935 roku w Warszawie. Do wybuchu II wojny światowej zespół prowadził jego założyciel Grzegorz Fitelberg. Reaktywowana po wojnie w Katowicach orkiestra niezmiennie jest uznawana za wiodącą polska orkiestrę symfoniczną, pełniącą rolę ambasadora polskiej kultury i występującą na całym świecie. Zespół miał zaszczyt współpracować z jednymi z największych kompozytorów drugiej połowy XX wieku – Witoldem Lutosławskim, Krzysztofem Pendereckim i Henrykiem Mikołajem Góreckim, prezentując pierwsze wykonania ich dzieł.

UWAGA! Kolejny koncert w Pałacu Goetzów już 22 września o godz. 18:00

Lutosławski Quartet:

Jakub Jakowicz – I skrzypce
Marcin Markowicz – II skrzypce
Artur Rozmysłowicz – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela

Wstęp tylko za okazaniem biletu. Bezpłatne bilety będą dostępne od 18 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku.

IB

Foto-Hajduk

Podobne wpisy

 • Emanacje – Brzesko / 22 września09/20/2013 Emanacje – Brzesko / 22 września (0)
  Kolejny koncert w pałacu Goetzów-Okocimskich w Brzesku zostanie zorganizowany 22 września o godz. 18.00 w ramach festiwalu “Emanacje”.  To cykl obe...
 • Dębno: Emanacje / zdjęcia08/05/2013 Dębno: Emanacje / zdjęcia (0)
  I Festiwal EMANACJE to 80 festiwalowych koncertów i spektakli operowych uświetniających Jubileusz Osiemdziesiątych Urodzin Krzysztofa Pendereckiego...
 • „Emanacje” w zamku w Dębnie08/01/2013 „Emanacje” w zamku w Dębnie (0)
  Duet Agata Szymczewska (skrzypce) Marek Bracha (fortepian) usłyszmy w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia o g. 16.00 w zamku w Dębnie. Artyści zagrają...
 • Pałac Goetzów Okocimskich wygrał ranking Radia Kraków07/16/2012 Pałac Goetzów Okocimskich wygrał ranking Radia Kraków (0)
  W wakacyjnej akcji Radia Kraków - "Wakacje ze smakiem" pałac Goetzów-Okocimskich wygrał ranking Radia Kraków. W internetowym głosowaniu prowadzony...

0 Komentarzywróć do artykułu

Dodaj komentarz

Imię:
E-mail:
Strona www:
Komentarz:

Kontakt i informacje

Popularne kategorie

© 2012 Informatorbrzeski.pl Gadgetine Wordpress