Don't Miss
Home » Religia » Lasery w brzeskiej farze

Lasery w brzeskiej farze

W parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku przez cały miesiąc maj odbywają się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Z tej okazji ks. prałat Józef Drabik zaprosił małżeństwo z Wisły, Irenę i Mariusza Kmieciów z niecodziennym spektaklem do Brzeska.

Państwo Kmieciowie od kilku lat ewangelizują za pomocą światła laserów i muzyki. Wspólnie przygotowali dwuczęściowy projekt pod nazwą „Usłyszeć kolory i ujrzeć dźwięk”. Część pierwsza „Jan Paweł II – święty z polskiej ziemi” ukazuje życie Papieża w kontekście całej historii Polski. Z kolei część druga o nazwie „Magnificat” poświęcona jest Maryi.

Pokazy miały miejsce 15 i 16 maja po wieczornych nabożeństwach. Każde trwało ok. 45 minut.

– Jest tylko jeden warunek od organizatorów – musi być w miarę ciemno. – mówi ks. proboszcz. – Jesteśmy pierwszą parafią w diecezji tarnowskiej, która zdecydowała się na taki pokaz. Mamy nadzieję, że także w innych parafiach będą podobne spektakle. To jest nowa ewangelizacja, to wymóg czasu. Św. Maksymilian Maria Kolbe również wykorzystywał najnowsze zdobycze techniki w swojej pracy ewangelizacyjnej.

Rzeczywiście, nie da się ukryć, że taka forma przedstawienia życia Papieża – Polaka wywarła na licznie zebranych uczestnikach pokazów ogromne wrażenie. Najbardziej zachwycone były dzieci oraz młodzież. I nie ma co się dziwić – w końcu Ojciec Święty zawsze miał swoje sposoby, by dotrzeć do młodych. Tak jest i dzisiaj.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć: kliknij TUTAJ <==

ks.Marian Kostrzewa

Diecezja Tarnowska

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast