Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Lekcja samorządowa w Urzędzie Gminy

Lekcja samorządowa w Urzędzie Gminy

2739-1W środę 23 listopada gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Sufczynie odwiedzili Urząd Gminy Dębno. Wizyta odbyła się w ramach specjalnej lekcji, zorganizowanej przez nauczycieli w celu przybliżenia młodzieży sposobu działania poszczególnych organów władzy samorządowej.

Uczniowie rozpoczęli wizytę od Sali Narad, gdzie Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Irena Kowal i Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda przedstawili im ogólne informacje na temat Urzędu. Następnie młodzież została oprowadzona po budynku. Przedstawiciele samorządu zadbali o to, aby wizyta gimnazjalistów nie przerodziła się w nudny wykład, ale była okazją do praktycznego zapoznania się ze sposobem działania Urzędu.

Uczniowie zobaczyli między innymi Dziennik Podawczy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Odwiedzili również pokoje poszczególnych referatów i wydziałów Gminy, gdzie pracownicy urzędu opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania zadawane przez młodzież. Szczególnym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się sala ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Na koniec wizyty Wójt Gminy Dębno podziękował uczniom i ich opiekunom za przybycie, a także wręczył im pamiątkowe gadżety.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast