Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Lekcja samorządowa w Urzędzie Gminy

Lekcja samorządowa w Urzędzie Gminy

2739-1W środę 23 listopada gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Sufczynie odwiedzili Urząd Gminy Dębno. Wizyta odbyła się w ramach specjalnej lekcji, zorganizowanej przez nauczycieli w celu przybliżenia młodzieży sposobu działania poszczególnych organów władzy samorządowej.

Uczniowie rozpoczęli wizytę od Sali Narad, gdzie Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta Irena Kowal i Sekretarz Gminy Justyna Wójtowicz-Woda przedstawili im ogólne informacje na temat Urzędu. Następnie młodzież została oprowadzona po budynku. Przedstawiciele samorządu zadbali o to, aby wizyta gimnazjalistów nie przerodziła się w nudny wykład, ale była okazją do praktycznego zapoznania się ze sposobem działania Urzędu.

Uczniowie zobaczyli między innymi Dziennik Podawczy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Odwiedzili również pokoje poszczególnych referatów i wydziałów Gminy, gdzie pracownicy urzędu opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na pytania zadawane przez młodzież. Szczególnym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się sala ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Na koniec wizyty Wójt Gminy Dębno podziękował uczniom i ich opiekunom za przybycie, a także wręczył im pamiątkowe gadżety.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast