Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Lekcje pływania dla uczniów

Lekcje pływania dla uczniów

487645_Plywac_640Aż 118 gmin z Małopolski weźmie udział w tegorocznej edycji projektu Województwa Małopolskiego „Już pływam”. Dzięki temu kolejni uczniowie szkół podstawowych będą mogli nauczyć się pływać. Wsparcie, jakie na organizację tych zajęć otrzymają lokalne samorządy z budżetu województwa, to w sumie 1,62 mln zł.

– Z roku na roku projekt „Już pływam” jest coraz bardziej popularny. Cieszy nas to bardzo, bo to kolejny sposób na zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej. A po drugie – okazja, żeby odkryć nowe talenty sportowe – mówi Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, w ramach projektu „Już pływam” gminy organizują pozalekcyjne zajęcia nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI). W tym roku wsparcie od Małopolski wyniesie o. 30 proc., resztę kursu sfinansują gminy.

Program „Już pływam” realizowany jest przez samorząd województwa od 2007 roku i ma na celu promowanie zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu przez młodych Małopolan. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, a ich uczestnicy uczyć będą się zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk. Dzięki tej inicjatywie uczniowie szkół podstawowych mają szansę nie tylko zdobyć umiejętności pływackie, ale też rozwijać swoje sportowe talenty. Celem projektu jest także promocja Małopolski jako regionu szczególnie przyjaznego dla wypoczynku i uprawiania sportu.

Pełna lista gmin jest dostępna tutaj.

malopolskie.pl

2 komentarze

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast