Don't Miss
Home » Kultura » Letnie Spotkania przy Winie

Letnie Spotkania przy Winie

Letnie Spotkania przy Winie, które miały miejsce w niedzielę 5 sierpnia w zamku w Dębnie, wpisały się w niezwykły sposób w obchody Jubileuszu Czterdziestolecia istnienia tej muzealnej placówki. Powodów było co najmniej kilka.

Wydarzenia, jakim są cykliczne spotkania przy napojach zawsze połączone są z koncertem i wernisażem. Podobnie było i tym razem. Dla przybyłych do zamku gości zagrał wyjątkowy artysta – Maciej Fortuna, który przedstawił jeden ze swych nowych projektów, dedykowany trąbce i jej barwom. Artysta na stałe mieszka w Poznaniu skąd przyjechał specjalnie by zagrać swój solowy recital. Na scenę ustawioną na zamkowym dziedzińcu wyszedł w strugach ulewnego deszczu, ale dla prawdziwego artysty było to tylko dodatkowym wyzwaniem i natchnieniem wyzwalającym jeszcze większą moc instrumentu a zarazem ogrom subtelności niektórych dźwięków. Dźwięki te wyjątkowo współbrzmiały z mocnymi wyładowaniami atmosferycznymi towarzyszącymi niemal całemu koncertowi. Swoją muzyką Maciej Fortuna złożył podziękowanie za ożywczy deszcz, którego wszyscy oczekiwali, a pod koniec recitalu ponownie zaświeciło słońce. Takiego koncertu i z takim akompaniamentem natury w zamku w Dębnie jeszcze nigdy nie było.

W drugiej części popołudniowego, letniego spotkania otwarta została wystawa dwóch przyjaciół: Zbigniewa Gizelli i Jerzego Kalety nosząca podwójny tytuł: „Pejzaż ze światłem” i „Moje sentymenty”. Zbigniew Gizella jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa natomiast Jerzy Kaleta nigdy profesjonalnego wykształcenia nie zdobył, ale ciągle tworzy i doskonali swoje umiejętności.

Wystawę można oglądać w zamku w Dębnie do 30 września 2018 roku.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast