Nie przegap
Strona główna » Region » Lipnica Murowana: Dożynki Gminne

Lipnica Murowana: Dożynki Gminne

dozynki_plakatDożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników będące ukoronowaniem  ich całorocznego trudu. Ta prastara uroczystość  jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej i kulturze polskiej wsi. Dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców ciężkiej pracy, szacunek dla tradycji i chleba tworzą istotę tej prastarej uroczystości.

Serdecznie zapraszamy 15 sierpnia 2013 roku do wzięcia udziału w Dożynkach Gminnych. O godzinie 16.00 będzie miała miejsce Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej. W jej trakcie nastąpi poświęcenie żniwnych wieńców. Na dalszą część uroczystości dożynkowych zapraszamy na stadion sportowy w Lipnicy Dolnej. Grupy i zespoły obrzędowe reprezentujące sołectwa gminy Lipnica Murowana wezmę udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec. Dla wszystkich przybyłych koncertować będzie Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej. Zaś od godz. 20.00 zespół muzyczny „Metrum” poprowadzi festyn pod gwiazdami. Dodatkowymi atrakcjami tego dnia będą: pokaz sprzętu rolniczego, mini zagroda wiejska, miasteczko zabaw dla dzieci i mała gastronomia. Zachęcamy do udziału.

NP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast