Nie przegap
Strona główna » Region » Lipnica Murowana: I Festiwalu Młodych Talentów / zdjęcia

Lipnica Murowana: I Festiwalu Młodych Talentów / zdjęcia

DSC_2291W niedzielę 18 sierpnia lipnicki rynek był świadkiem wydarzeń odbywających się w ramach I Festiwalu Młodych Talentów pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana. Organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia byli: Stowarzyszenie Miłośników Aktywności, Rada Gminy Lipnica Murowana oraz studio nagrań „Dobre Studio”.

Tuż po godzinie 17.00 na scenie rozpoczęły się przesłuchania solistów i zespołów, którzy zgłosili chęć udziału w przeglądzie. Występy oceniała komisja której przewodniczącym był Wacław Sobczak – emerytowany nauczyciel muzyki, muzyk i wieloletni organista parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej. Członkami byli Natalia Piś oraz Tomasz Pluta. Występom z zaciekawieniem przyglądały się nie tylko osoby, które przybyły specjalnie na tę okoliczność ale również masa turystów, która niedzielne popołudnie postanowiła spędzić właśnie w naszej pięknej, malowniczej okolicy. Specjalnie dla nich na scenie została pokrótce przedstawiona i zaprezentowana gmina Lipnica Murowana wraz z jej zabytkami oraz zakątkami przyrodniczymi godnymi zobaczenia.

Przedział wiekowy uczestników oraz gatunki muzyki prezentowane na estradzie były zróżnicowane co uczyniło wydarzenie jeszcze bardziej interesującym. Każdy w czasie przesłuchań oraz dwóch mini koncertów odbywających się tuż po nich mógł znaleźć coś dla siebie.

Jako pierwsza na scenie wystąpiła 10-letnia Gabriela Fortuna z Bochni, która nie tylko śpiewa ale też gra na skrzypcach. Kolejnym uczestnikiem był Mateusz Wojkowski z Łazów – student Akademii Górniczo-Hutniczej, członek znanego tutejszym mieszkańcom zespołu muzycznego „Metrum”. Swój występ miała również Agnieszka Kasińska z Kamionnej, której mocny głos jak najbardziej pasował do „Szklanej pogody” Lombardu oraz „Zombie”. Mikołaj Franczak z Brzeska – laureat XXI Festiwalu Perkusyjnego Opole 2012 nie użył na scenie głosu, ale z ogromnym zaangażowaniem wykonał na ukochanej perkusji m.in. „Upiora w operze”. Po solowych występach estrada została oddana dwóm zespołom. Sonic Wave z Bochni wykonał kilka autorskich utrzymanych w rockowych klimatach piosenek z których jedna miała swoją premierę w Radiu Kraków oraz została użyta w pełnometrażowym filmie. Z kolei Blue Jay – nowy, kilkumiesięczny projekt instrumentalnie zagrał covery znanych utworów oraz jeden własny. Członkiem tego łagodzącego a zarazem intrygującego zespołu jest pochodzący z Lipnicy Paweł Grabarz.

Po zakończeniu pierwszej części imprezy czyli przesłuchań dla wszystkich przybyłych wystąpił Stanisław Krzyżak z Nowego Wiśnicza. Artysta w towarzystwie akompaniującego mu na gitarze Tomasza Pluty wyśpiewał utwory zaliczane do gatunku poezji śpiewanej. Pan Stanisław, który pisze wiersze a z muzyką związany jest od ponad 20 lat mawia, że życie bez muzyki byłoby pomyłką i istnieje po to by radować serca. Jego utwory najczęściej opowiadają o miłości, która nadaje sens życiu człowieka. W ostatnim czasie nagrał również płytę.

Po melodyjnym koncercie nadszedł czas na zupełnie inne, bo hip-hopowe klimaty. Homer (Bochnia) wraz z Elsonem (Kraków) – przyjaciele z ostatniej szkolnej ławki rapując przekazali swoje uczucia i emocje oraz własny punkt myślenia na wiele, często osobistych spraw. Skoro mowa o raperach to w czasie festiwalu widzowie mieli okazję wysłuchania nagranej niedawno piosenki „Lipnica”, której wykonawcami są: Emens, Merius i Krzychu THC. Utwór utrzymany w tych klimatach jest zupełnie nową formą promocji gminy.

Na zakończenie pełnego muzycznych wrażeń widowiska zespół eRw Band zagrał festyn przy dźwiękach którego wiele par bawiło się na płycie lipnickiego rynku do godziny 23.00.

Dziękując za udział w I Festiwalu Młodych Talentów pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana gorąco zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wakacyjnym przedsięwzięciu, które już w najbliższą niedzielę. To właśnie w czasie I Rodzinnego Pikniku z Samorządowcami zostaną ogłoszone wyniki festiwalu a laureaci w miarę swoich możliwości czasowych będą mieli szansę zaprezentowania po raz drugi swoich muzycznych możliwości. Wtedy też zapraszamy wszystkich do udziału w rodzinnych konkursach, zabawach, grach oraz zawodach sportowych. Około godziny 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru – kapela góralska „Zbójnicy” a do późnych godzin nocnych zespół „Metrum” poprowadzi zabawę taneczną.

Stowarzyszenie Miłośników Aktywności

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast