Nie przegap
Strona główna » Religia » Lipnica Murowana – XXIII Przegląd Piosenki Religijnej

Lipnica Murowana – XXIII Przegląd Piosenki Religijnej

Grajmy Panu na harfie
Grajmy Panu na cytrze
Chwalmy śpiewem i tańcem
Cuda te fantastyczne

XXIII Przegląd Piosenki Religijnej

Cóż to będzie za dzień…. Odpust ku czci św. Szymona to najpiękniejsza uroczystość w naszej parafii. Lipnica tętnić będzie życiem, Szymonowe źródełko napoi setki turystów, a zapach drożdżowych bułeczek wykonanych według starej receptury przypominać będzie o piekarskiej rodzinie naszego świętego.
Radosnym dopełnieniem odpustu będzie Przegląd Piosenki Religijnej organizowany przez Gminny Dom Kultury oraz Parafię Rzymskokatolicką w Lipnicy Murowanej. Już po raz 23 dziedziniec kościoła św. Andrzeja Apostoła wypełni się solistami oraz grupami chcącymi zaprezentować się na scenie, jak również tymi, którzy bardziej niż śpiewać wolą słuchać. Znając jednak zapał młodych ludzi, wierzymy, że wszyscy zebrani zechcą razem zaśpiewać albo przynajmniej cichutko zanucić. Święty Augustyn twierdził, że kto śpiewa, ten modli się podwójnie. Nie bójmy się zatem wypełnić zgłoszenie i przystąpić do przeglądu, aby śpiewem chwalić Boga. Szczególnym uznaniem jury i księdza dziekana będą cieszyć się pieśni o patronie tej ziemi – św. Szymonie.
Kierując się słowami Goethego: Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają, serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie 22 lipca na wspólne śpiewanie, aby radosnym sercem uświetnić uroczystości odpustowe i sprawić, że lipnickie palmy zaszumią w rytm naszej muzyki.

PLAKAT – ZAPROSZENIE

REGULAMIN 2012                                                                              

KARTA ZGŁOSZENIA 2012

Natalia Piś
Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast