Nie przegap
Strona główna » Region » Lipnica Murowana: XXIV Przegląd Piosenki Religijnej

Lipnica Murowana: XXIV Przegląd Piosenki Religijnej

lmW niedzielne popołudnie, 21 lipca na placu przed kościołem parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej zorganizowany został XXIV Przegląd Piosenki Religijnej o „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”. Tym razem do udziału w cieszący się dużą popularnością muzycznym przedsięwzięciu zgłosiło się 11 solistów, duet oraz dwa zespoły.  Każdy wykonawca miał szansę zaprezentowania nas scenie dwóch utworów o tematyce religijnej.

Występy oceniała komisja artystyczna w składzie: Marcin Grandys – muzyk, jednocześnie przewodniczący jury, s. Joanna Szcześniak – siostra urszulanka oraz Kinga Kozioł-Matlęga – instruktor z Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiono przyznać następujące miejsca:

W KATEGORII SOLIŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA – I miejsce – JULITA KORBA z Cichawki, Dwa równorzędne II miejsca: ELIZA GŁADYŚ z Nowego Sącza, ANETA KLEJDYSZ i KAMIL SERAFIN z Chrostowej, III miejsce – EMILIA KLASIŃSKA ze Świniar

W KATEGORII SOLIŚCI GIMNAZJUM – I miejsce KATARZYNA SZPILKA z Żegociny, II miejsce AGNIESZKA KRUCZEK z Rytra, III miejsce ANITA KORBA z Cichawki, Wyróżnienia: MARTA PŁAWECKA z Rajbrotu, KLAUDIA KUNZ z Nowego Sącza, KLAUDIA GĘŚLAK z Chrostowej.

W KATEGORII SOLIŚCI DOROŚLI – II miejsce Sylwia Korba z Cichawki, Za udział – Magdalena Bogacz z Bochni.

W KATEGORII ZESPOŁY – Dwa równorzędnie I miejsca: Zespół CANTATE CAELI z Rzezawy, Schola Parafialna LAUS DEO z Ryglic.

O godzinie 19.00 na scenie pojawił się gość specjalny niedzielnego Przeglądu – zespół New Life’m. Nie zabrakło szeroko znanych utworów, w wykonanie których włączyli się przybyli, wspólnej zabawy oraz gromkich braw po każdej piosence. Koncert okazał się wspaniałą muzyczną i duchową ucztą.

Galeria zdjęć <<<

GDK

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast