Nie przegap
Strona główna » Region » Lipnica Murowana: XXIV Przegląd Piosenki Religijnej

Lipnica Murowana: XXIV Przegląd Piosenki Religijnej

lmW niedzielne popołudnie, 21 lipca na placu przed kościołem parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej zorganizowany został XXIV Przegląd Piosenki Religijnej o „statuetkę św. Szymona z Lipnicy”. Tym razem do udziału w cieszący się dużą popularnością muzycznym przedsięwzięciu zgłosiło się 11 solistów, duet oraz dwa zespoły.  Każdy wykonawca miał szansę zaprezentowania nas scenie dwóch utworów o tematyce religijnej.

Występy oceniała komisja artystyczna w składzie: Marcin Grandys – muzyk, jednocześnie przewodniczący jury, s. Joanna Szcześniak – siostra urszulanka oraz Kinga Kozioł-Matlęga – instruktor z Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiono przyznać następujące miejsca:

W KATEGORII SOLIŚCI SZKOŁA PODSTAWOWA – I miejsce – JULITA KORBA z Cichawki, Dwa równorzędne II miejsca: ELIZA GŁADYŚ z Nowego Sącza, ANETA KLEJDYSZ i KAMIL SERAFIN z Chrostowej, III miejsce – EMILIA KLASIŃSKA ze Świniar

W KATEGORII SOLIŚCI GIMNAZJUM – I miejsce KATARZYNA SZPILKA z Żegociny, II miejsce AGNIESZKA KRUCZEK z Rytra, III miejsce ANITA KORBA z Cichawki, Wyróżnienia: MARTA PŁAWECKA z Rajbrotu, KLAUDIA KUNZ z Nowego Sącza, KLAUDIA GĘŚLAK z Chrostowej.

W KATEGORII SOLIŚCI DOROŚLI – II miejsce Sylwia Korba z Cichawki, Za udział – Magdalena Bogacz z Bochni.

W KATEGORII ZESPOŁY – Dwa równorzędnie I miejsca: Zespół CANTATE CAELI z Rzezawy, Schola Parafialna LAUS DEO z Ryglic.

O godzinie 19.00 na scenie pojawił się gość specjalny niedzielnego Przeglądu – zespół New Life’m. Nie zabrakło szeroko znanych utworów, w wykonanie których włączyli się przybyli, wspólnej zabawy oraz gromkich braw po każdej piosence. Koncert okazał się wspaniałą muzyczną i duchową ucztą.

Galeria zdjęć <<<

GDK

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast