Don't Miss
Home » Wiadomości » Litewska inauguracja edukacyjnego projektu

Litewska inauguracja edukacyjnego projektu

projektRuszył nowy projekt Erasmus+, w którym uczestnicy także Zespół Szkół w Woli Dębińskiej. Podczas pierwszego spotkania w litewskiej Kłajpedzie ustalono zasady realizacji projektu „Join us and Move”, którego głównym celem jest poznanie historii Unii Europejskiej.

W trakcie kilkudniowego pobytu na Litwie szkole w Woli Dębińskiej reprezentowały nauczycielki języka angielskiego, Bogusława Frankowska i Anna Gurgul. Przyjęto, że finalnym efektem projektu będzie musical dotyczący historii unii europejskiej.
Uczestnicy spotkania mieli też okazję zapoznać się z litewskim systemem szkolnictwa. Gospodarze zaprezentowali swoją szkołę, a także doskonale wyposażoną szkołę hotelarską. Ważnym elementem spotkania były warsztaty „Współpraca międzykulturowa – wyzwanie w przezwyciężaniu stereotypów i uprzedzeń”, które były równocześnie formą integracji grupy. Była też wizyta w centrum etnograficznym oraz spotkanie z przedstawicielem władz lokalnych.
Po zajęciach projektowych zwiedzano miasto, którego główną atrakcją jest delfinarium oraz Muzeum Bursztynu.
Poza szkołą w Woli Dębińskiej i szkoła z Litwy w projekcie uczestniczą także szkoły  z Niemiec, Hiszpanii, Włoch. W planach jest także wizyta w Brukseli, a Wola Dębińska będzie gościć uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich w maju 2015 roku.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast