Don't Miss
Home » Sport » Londyn 2012. 7 sierpnia. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar coraz dalej od pierwszej dziesiątki

Londyn 2012. 7 sierpnia. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar coraz dalej od pierwszej dziesiątki

Po dwóch wtorkowych wyścigach Agnieszka Skrzypulec i Joalnta Ogar mocno skomplikowały sobie drogę do pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej klasy 470. Polki zawaliły pierwszy wyscig, w którym były dopiero 18.

Już na pierwszym znaku Skrzypulec i Ogar płynęły daleko za czołówką. W połowie trasy spadły nawet na ostatnie 20. miejsce. Na finiszu udało im się jednak wyprzedzić dwie załogi, co dało Polkom 18. miejsce.

Dużo lepiej polskim żeglarkom poszło w drugim wyścigu. Skrzypulec i Ogar po starcie płynęły na szóstym miejscu, ale po drugim znaku udało im się awansować na czwartą pozycję. Na kolejnym znaku Polki spadły jednak na dziesiąte miejsce i w końcowym fragmencie wyścigu musiały odrabiać straty. Ostatecznie wyścig udało im się ukończyć na ósmym miejscu ze stratą dwóch minut do załogi z Nowej Zelandii Jo Aleh i Olivia Powrie.

Po ośmiu wyścigach Skrzypulec i Ogar zajmują w klasyfikacji generalnej 13. miejsce. Do wyścigu finałowego, który zostanie rozegrany w piątek zakwalifikuje się 10 najlepszych załóg.

sport.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast