Nie przegap
Strona główna » Sport » Londyn 2012. 7 sierpnia. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar coraz dalej od pierwszej dziesiątki

Londyn 2012. 7 sierpnia. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar coraz dalej od pierwszej dziesiątki

Po dwóch wtorkowych wyścigach Agnieszka Skrzypulec i Joalnta Ogar mocno skomplikowały sobie drogę do pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej klasy 470. Polki zawaliły pierwszy wyscig, w którym były dopiero 18.

Już na pierwszym znaku Skrzypulec i Ogar płynęły daleko za czołówką. W połowie trasy spadły nawet na ostatnie 20. miejsce. Na finiszu udało im się jednak wyprzedzić dwie załogi, co dało Polkom 18. miejsce.

Dużo lepiej polskim żeglarkom poszło w drugim wyścigu. Skrzypulec i Ogar po starcie płynęły na szóstym miejscu, ale po drugim znaku udało im się awansować na czwartą pozycję. Na kolejnym znaku Polki spadły jednak na dziesiąte miejsce i w końcowym fragmencie wyścigu musiały odrabiać straty. Ostatecznie wyścig udało im się ukończyć na ósmym miejscu ze stratą dwóch minut do załogi z Nowej Zelandii Jo Aleh i Olivia Powrie.

Po ośmiu wyścigach Skrzypulec i Ogar zajmują w klasyfikacji generalnej 13. miejsce. Do wyścigu finałowego, który zostanie rozegrany w piątek zakwalifikuje się 10 najlepszych załóg.

sport.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast