Nie przegap
Strona główna » Sport » Łoniowa najlepsza w Turnieju Sołectw

Łoniowa najlepsza w Turnieju Sołectw

W ubiegłą niedzielę, 28 maja w Dołach odbył się Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. Była to pierwsza tego typu impreza, zorganizowana w naszej gminie. Celem turnieju była integracja sołectw, aktywizacja społeczeństwa lokalnego i propagowanie kultury fizycznej oraz idei współzawodnictwa. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, reprezentujących poszczególne sołectwa: Biadoliny Szlacheckie, Dębno, Doły, Łoniową, Łysą Górę, Maszkienice, Niedźwiedzę i Sufczyn.

Każdy z zespołów składał się z siedmiu osób: sołtysa, dwóch mężczyzn, dwóch kobiet i dwójki dzieci. Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników wiele ciekawych i różnorodnych konkurencji. W zależności od dyscypliny, zawodnicy startowali w parach, czwórkach lub całą drużyną. Poza regulaminem została również zorganizowana dodatkowa konkurencja – cięcie drewna piłą dwuręczną – w której gościnnie uczestniczył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo dopingowała swoich reprezentantów.

Po zaciętej rywalizacji, turniej wygrała drużyna z Łoniowej, która zdobyła dla swojego sołectwa nagrodę pieniężną. Oprócz tego, trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy zawodów dyplomy. Nagrody w Turnieju Sołectw ufundował Wójt Gminy Dębno.

Wyniki Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno:

1. Łoniowa

2. Niedźwiedza

3. Doły

4. Biadoliny Szlacheckie

5. Sufczyn

6. Dębno

7. Łysa Góra

8. Maszkienice

Konkurencja dodatkowa:

1. Michał Dudek i Ferdynand Kluska (sołectwo Niedźwiedza)

ug

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast