Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Łysa Góra – Liceum Akademickie Korpusu Kadetów

Łysa Góra – Liceum Akademickie Korpusu Kadetów

Liceum Akademickie Korpusu Kadetów – jedyna tego typu  szkoła w Polsce, mająca swoją siedzibę w Łysej Górze w Gminie Dębno zainaugurowała w Dębnie swoją działalność. – To dla gminy ważne wydarzenie, ponieważ tego typu szkoła stawia gminę w bardzo pozytywnym kontekście jako miejsce wyjątkowej oferty edukacyjnej – podkreśla Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

Po mszy świętej w kościele parafialnym odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także zaproszeni goście. Inauguracja była okazją do prezentacji wyjątkowego charakteru szkoły. Przygotowano m.in. pokaz musztry paradnej będący połączeniem sprawności fizycznej, dyscypliny i umiejętności choreograficznych.

Prowadzona przez fundację św. Marcina z Warszawy Szkoła, w której aktualnie uczy się ponad 40 uczniów z całej Polski nawiązuje do najlepszych polskich tradycji edukacyjnych. – Mamy rozszerzony program nauczania języków obcych oraz zwiększony wymiar godzin z przedmiotów ścisłych. W ramach obowiązkowych zajęć dodatkowych uczniowie uczą się jazdy konnej, pływania, jazdy na nartach – podkreśla ks. płk dr Marek Wesołowski, dyrektor szkoły. Jednocześnie przypomina, że z inicjatywą w tej sprawie wyszli tragicznie zmarli w katastrofie smoleńskiej gen. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego WP oraz bp polowy WP Tadeusz Płoski.

O wyborze Łysej Góry jako siedziby szkoły zadecydowało kilka czynników. Ważnym względem była bliskość renomowanej uczelni (UJ), jednostki wojskowej, ośrodka jeździeckiego, a także terenów z trasami narciarskie.

Szkoła w założeniu ma oferować wiedzę na najwyższym poziomie oraz wychowywać kolejne pokolenia uczniów w duchu patriotyzmu. Wszyscy mieszkają w jednym miejscu, a do swoich domów wyjeżdżają raz w miesiącu.

Galeria zdjęć 1 <<<

Galeria zdjęć 2 <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast