Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Łysa Góra – Liceum Akademickie Korpusu Kadetów

Łysa Góra – Liceum Akademickie Korpusu Kadetów

Liceum Akademickie Korpusu Kadetów – jedyna tego typu  szkoła w Polsce, mająca swoją siedzibę w Łysej Górze w Gminie Dębno zainaugurowała w Dębnie swoją działalność. – To dla gminy ważne wydarzenie, ponieważ tego typu szkoła stawia gminę w bardzo pozytywnym kontekście jako miejsce wyjątkowej oferty edukacyjnej – podkreśla Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.

Po mszy świętej w kościele parafialnym odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także zaproszeni goście. Inauguracja była okazją do prezentacji wyjątkowego charakteru szkoły. Przygotowano m.in. pokaz musztry paradnej będący połączeniem sprawności fizycznej, dyscypliny i umiejętności choreograficznych.

Prowadzona przez fundację św. Marcina z Warszawy Szkoła, w której aktualnie uczy się ponad 40 uczniów z całej Polski nawiązuje do najlepszych polskich tradycji edukacyjnych. – Mamy rozszerzony program nauczania języków obcych oraz zwiększony wymiar godzin z przedmiotów ścisłych. W ramach obowiązkowych zajęć dodatkowych uczniowie uczą się jazdy konnej, pływania, jazdy na nartach – podkreśla ks. płk dr Marek Wesołowski, dyrektor szkoły. Jednocześnie przypomina, że z inicjatywą w tej sprawie wyszli tragicznie zmarli w katastrofie smoleńskiej gen. Franciszek Gągor, szef Sztabu Generalnego WP oraz bp polowy WP Tadeusz Płoski.

O wyborze Łysej Góry jako siedziby szkoły zadecydowało kilka czynników. Ważnym względem była bliskość renomowanej uczelni (UJ), jednostki wojskowej, ośrodka jeździeckiego, a także terenów z trasami narciarskie.

Szkoła w założeniu ma oferować wiedzę na najwyższym poziomie oraz wychowywać kolejne pokolenia uczniów w duchu patriotyzmu. Wszyscy mieszkają w jednym miejscu, a do swoich domów wyjeżdżają raz w miesiącu.

Galeria zdjęć 1 <<<

Galeria zdjęć 2 <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast