Nie przegap
Strona główna » Kultura » Magiczne Dekoracje – zdjęcia

Magiczne Dekoracje – zdjęcia

DSC_1515To tytuł wystawy prac zdobionych techniką decoupage i dekoracji świątecznych, którą współtworzyły dwie autorki Anna Czarnik i Katarzyna Pacewicz – Pyrek.
Czas, w którym odbyła się wystawa nie był przypadkowym, ponieważ to właśnie okres przed Świętami Bożego Narodzenia uważamy za specjalny i bardzo często nazywamy go magicznym czasem.

„Coś z niczego” to najwyraźniej myśl, która towarzyszyła obu paniom podczas pracy nad eksponatami. Atmosfera wystawy i wyczarowanych ekspozycji wprawiły zgromadzonych w nastrój, który już niedługo nadejdzie wraz z świętami. Skojarzenie z tym czasem drewnianych spinaczy do suszenia czy szarego papieru może być nieco karkołomne… a jednak. Obu paniom ta sztuka udała się na sto procent. Wystarczy tylko dobrze ułożyć i kolorowo przyozdobić. Tak było z innymi formami przedmiotów codziennego użytku lub tymi, które schowane w domach, gdzieś w kącie czekają na swój czas, aby zachwycić nas swoim nowym obliczem i pięknem. Być może w taki właśnie sposób oczekują na ponowne odkrycie szklane słoiki, zapomniane sukienki z frędzlami, donice i ich mniejsze siostry doniczki, stare kolorowe gazety, książki, tace, flakony, wazy, pudełka i inne przedmioty. Takie właśnie rekwizyty posłużyły Annie Czernik i Katarzynie Pacewicz – Pyrek jako materiał wyjściowy do stworzenia cudów magicznego czasu. Wystawa stała się dla wielu osób, które ją odwiedziły, inspiracją do innego spojrzenia na przedświąteczne porządki. Może teraz nie wszystko wyląduje w koszu, a odnowiony stary i dziurawy czajnik stanie się główną ozdobą świąteczną? Kto wie? Wszystko zależy od naszej wyobraźni i ciepła naszych bożonarodzeniowych serc.

IB

Foto. Bogusław Hajduk IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast