Nie przegap
Strona główna » Kultura » Magiczne Dekoracje – zdjęcia

Magiczne Dekoracje – zdjęcia

DSC_1515To tytuł wystawy prac zdobionych techniką decoupage i dekoracji świątecznych, którą współtworzyły dwie autorki Anna Czarnik i Katarzyna Pacewicz – Pyrek.
Czas, w którym odbyła się wystawa nie był przypadkowym, ponieważ to właśnie okres przed Świętami Bożego Narodzenia uważamy za specjalny i bardzo często nazywamy go magicznym czasem.

„Coś z niczego” to najwyraźniej myśl, która towarzyszyła obu paniom podczas pracy nad eksponatami. Atmosfera wystawy i wyczarowanych ekspozycji wprawiły zgromadzonych w nastrój, który już niedługo nadejdzie wraz z świętami. Skojarzenie z tym czasem drewnianych spinaczy do suszenia czy szarego papieru może być nieco karkołomne… a jednak. Obu paniom ta sztuka udała się na sto procent. Wystarczy tylko dobrze ułożyć i kolorowo przyozdobić. Tak było z innymi formami przedmiotów codziennego użytku lub tymi, które schowane w domach, gdzieś w kącie czekają na swój czas, aby zachwycić nas swoim nowym obliczem i pięknem. Być może w taki właśnie sposób oczekują na ponowne odkrycie szklane słoiki, zapomniane sukienki z frędzlami, donice i ich mniejsze siostry doniczki, stare kolorowe gazety, książki, tace, flakony, wazy, pudełka i inne przedmioty. Takie właśnie rekwizyty posłużyły Annie Czernik i Katarzynie Pacewicz – Pyrek jako materiał wyjściowy do stworzenia cudów magicznego czasu. Wystawa stała się dla wielu osób, które ją odwiedziły, inspiracją do innego spojrzenia na przedświąteczne porządki. Może teraz nie wszystko wyląduje w koszu, a odnowiony stary i dziurawy czajnik stanie się główną ozdobą świąteczną? Kto wie? Wszystko zależy od naszej wyobraźni i ciepła naszych bożonarodzeniowych serc.

IB

Foto. Bogusław Hajduk IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast