Nie przegap
Strona główna » Region » Magisterskie studia na kierunku fizjoterapia w PWSZ w Tarnowie!

Magisterskie studia na kierunku fizjoterapia w PWSZ w Tarnowie!

To informacja, na którą czekała cała społeczność akademicka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych planujący studia fizjoterapeutyczne. Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek tarnowskiej uczelni o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Fizjoterapia na poziomie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym. Pozytywna opinia PKA trafiła teraz do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które musi wydać stosowną decyzję. W praktyce oznacza to, że do oferty edukacyjnej PWSZ w Tarnowie dołączy czwarty kierunek, na którym nauka kończyć się będzie zdobyciem tytułu magistra. Rekrutacja już się rozpoczęła.

Pozytywna opinia Polskiej Komisji Akredytacyjnej to wielki sukces i zwieńczenie kilkumiesięcznej pracy dydaktyków z Zakładu Fizjoterapii Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ. Wniosek do PKA musieli pisać bardzo szybko, bo brak pozytywnej opinii Komisji oznaczałby brak rekrutacji na Fizjoterapię w nowym roku akademickim 2017/18.

– Taką sytuację wymusiła na nas zmiana przepisów. Mówiąc w skrócie, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowało, że nauka na kierunku Fizjoterapia może być prowadzona jedynie w ramach jednolitych, pięcioletnich studiów magisterskich. W Tarnowie kształciliśmy dotąd w ramach studiów licencjackich, a teraz przestało być to możliwe – tłumaczy dr Małgorzata Martowicz, Prorektor PWSZ ds Studenckich i Dydaktyki.

Decyzja Polskiej Komisji Akredytacyjnej oznacza, że młodzi ludzi będą mogli w Tarnowie zdobyć tytuł magistra fizjoterapii, bez konieczności wyjazdu z miasta i szukania innych uczelni. Jeśli dodamy do tego doskonałą kadrę oraz komfortowe warunki, jakie mamy w obiektach Instytutu Ochrony Zdrowia, nasza oferta staje się bardzo atrakcyjna – dodaje.

Nauka na fizjoterapii, podobnie jak na znakomitej większości kierunków, które proponuje PWSZ, prowadzona będzie w oparciu o praktyczne profile kształcenia, co oznacza bardzo dużą liczbę godzin zajęć praktycznych, a w konsekwencji jeszcze lepsze przygotowanie do wykonywania tego wymagającego zawodu.

– Młodzi ludzie, którzy rozpoczną naukę na fizjoterapii w tym roku muszą liczyć się z wymagającymi studiami. Po zdobyciu tytułu magistra, będą bowiem na równych prawach z lekarzami medycyny, dlatego muszą posiąść dużą wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne – mówi dr Ewa Otfinowska, kierownik Zakładu Fizjoterapii IOZ PWSZ w Tarnowie.

– Przygotowanie wniosku do PKA kosztowało nas wiele wysiłków, bo działaliśmy pod presją czasu. Jestem bardzo szczęśliwa, że Komisja oceniła go pozytywnie. Mam nadzieję, że z możliwości zdobycia tytułu magistra w Tarnowie, bez konieczności wyjeżdżania, skorzysta wielu młodych ludzi. Zapraszam ich serdecznie – dodaje.

– Wiadomość o pozytywnej opinii PKA była przez nas bardzo oczekiwana, cieszę się niezmiernie, że nadaszła i możemy rozpocząć nabór na tym kierunku w ramach jednolitych, pięcioletnich studiów magisterskich – mówi Rektor PWSZ, dr hab. inż. Jadwiga Laska, prof. PWSZ.

Nabór na fizjoterapię, oraz inne kierunki i specjalności w PWSZ już trwa. W tym roku zaplanowano go do 21 lipca (pierwsza tura) oraz od 1 do 15 września (nabór uzupełniający). Wszystkie informacje przydatne dla kandydatów znaleźć można na stronie kandydat.pwsztar.edu.pl.

Dodajmy, że fizjoterapia jest czwartym „magisterskim” kierunkiem studiów w tarnowskiej PWSZ. Pozostałe trzy to: filologia polska, administracja i pielęgniarstwo.

PWSZ

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast