Nie przegap
Strona główna » Sport » MAŁA BOCHEŃSKA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

MAŁA BOCHEŃSKA LIGA PIŁKI RĘCZNEJ

7 czerwca 2018 r. Turniejem Finałowym zakończyły się zmagania w Małej Bocheńskiej Lidze Piłki Ręcznej organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni. W tej lidze startowali uczniowie klas piątych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku.

Podczas turnieju finałowego rozegrane zostały mecze o miejsca, które w ostatecznej klasyfikacji zajęły poszczególne zespoły w sezonie 2017/2018. Po rozegraniu 6 kolejek MBLPR otrzymaliśmy tabele rankingowe, dzięki którym poznaliśmy skład meczów o konkretne miejsca. Zawodnicy z PSP 2 Brzesko, dzielnie walcząc przez cały rok szkolny, uplasowali się na czwartym miejscu, dającym w ostatecznym rozrachunku prawo gry o 3. pozycję. W ostatnim pojedynku młodzi piłkarze ręczni pokonali rówieśników z SP 5 Bochnia 6:4, zdobywając brązowy medal w Małej Bocheńskiej Lidze Piłki Ręcznej. Ceremonię uświetnił mecz seniorskich drużyn MOSiR-u Bochnia z ekipą SPR PWSZ Tarnów (tarnowianie wywalczyli w tym sezonie awans do PGNiG Superligi mężczyzn).

„Brązową” reprezentację PSP 2 Brzesko tworzyli: Jakub Malaga, Maksymilian Pytka, Mikołaj Sarlej jako bramkarze oraz Filip Babicz, Igor Blecharski, Bartosz Dumański, Szymon Karwasiński, Jakub Pacura, Wiktor Piwowarski, Maksymilian Put, Mateusz Szewczyk i Krzysztof Wasyłek. Opiekunem zespołu był Marcin Gromadzki. Poza tym Mateusz Szewczyk z 29. bramkami na koncie został drugim wicekrólem strzelców w MBLPR.