Don't Miss
Home » Wiadomości » Małopolska wśród 10 najbardziej perspektywicznych regionów Europy!

Małopolska wśród 10 najbardziej perspektywicznych regionów Europy!

MIPIM to największa impreza w branży nieruchomości w Europie, odbywająca się co roku we Francuskim Cannes, szerzej znanym z odbywającego się tam festiwalu filmowego. Od 1990 roku na początku marca do miasteczka nad morzem śródziemnym ściąga ponad 24 tysiące osób reprezentujących wszystkie branże związane z rynkiem inwestycji w nieruchomości.  Jest to doskonała okazja by zaprezentować potencjał miast i regionów, nowe plany i projekty infrastrukturalne, spotykać się z przedstawicielami firm inwestycyjnych, globalnymi agencjami nieruchomości, deweloperami, instytucjami finansowymi i wieloma innymi wpływowymi osobami z branży nieruchomości. Przedstawiane projekty obejmują wszystkie sfery życia: mieszkaniowe, logistyczne i przemysłowe, turystyczne, handlowe, sportowe i te z zakresu ochrony zdrowia.

fDi Magazine

MIPIM to okazja do wielu wydarzeń towarzyszących. Jednym z nich jest gala fDi Magazine, podczas której honorowane są miasta i regiony europejskie pod kątem atutów inwestycyjnych. Po raz kolejny Małopolska znalazła uznanie autorów klasyfikacji pod nazwą „European Cities and Regions of the Future 2018/19” i znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich europejskich regionów średniej wielkości (ilość mieszkańców 1-4 miliony) w kategorii „FDI Strategy”, czyli za strategię przyciągania zagranicznych inwestycji.

Nagrodę w tej prestiżowej kategorii odebrał V-ce Prezes MARR S.A pan Tomasz Latocha.

Przed Małopolską sklasyfikowano stołeczny region Kopenhagi, region Manchesteru, holenderską Brabancję, serbską Wojwodinę i belgijską Walonię. Na dalszych miejscach umieszczono Kraj Basków (Hiszpania), Województwo Lubelskie, Wyspy Kanaryjskie i holenderski region Noord.

Trzeba zaznaczyć, że ocena dotyczy regionów z wielu krajów, także spoza Unii Europejskiej, wliczając w to np. Rosję, Ukrainę, Mołdawię, Gruzję, niektóre kraje bałkańskie. W sumie analizowanych jest ok. 300 regionów biorących udział w rankingu. Miejsce w ramach pierwszej dziesiątki klasyfikowane jest jako „zwycięzca” w tej wymagającej konkurencji. 

Ranking realizowany jest przez fDi Intelligence, oddział „The Financial Times” wyspecjalizowany w analizach globalnego rynku inwestycji.

brzesko.info.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast