Nie przegap
Strona główna » Sport » MAŁOPOLSKIE MEDALE BIEGACZY PSP 2 BRZESKO

MAŁOPOLSKIE MEDALE BIEGACZY PSP 2 BRZESKO

Po raz kolejny lekkoatletom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku udało się wywalczyć medale w finałach wojewódzkich w drużynowych biegach przełajowych w Nowym Targu. Dwa brązowe krążki to zdobycz młodych zawodników, którzy w ramach rywalizacji Igrzysk Dzieci (rocznik 2005 i młodsi) startowali na nowotarskim Lotnisku Miejskim na dystansach 800 m dziewcząt oraz 1000 m chłopców.

Piaty rok z rzędu nie schodzą z podium małopolskich zawodów uczniowie z brzeskiej „dwójki”, zdobywając medale w konkurencjach indywidualnych bądź też drużynowych. Tym razem występując pod opieką Urszuli Kural (zawody wojewódzkie), Renaty Rożkowicz (zawody gminne i powiatowe) oraz Szczepana Smolenia „brązowe” drużyny biegły w składach: Kinga Dorosz, Klara Filipowska, Amelia Kural, Aleksandra Pabian i Ewa Wawryka (rocznik 2005-2006) oraz Piotr Dumieński, Filip Babicz, Kajetan Filipowski, Franciszek Oleszczuk i Brunon Turlej (rocznik 2007-2008).

Aby dostąpić zaszczytu udziału w tym szkolnym, lekkoatletycznym święcie, uczniowie z PSP 2 Brzesko najpierw uczestniczyli w mistrzostwach gminy, zdobywając pierwsze miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

Zawody na szczeblu powiatowym odbyły się w Czchowie. Na stadionie miejscowego Piasta sportowcy z „dwójki” wywalczyli cztery medale. Złote przypadły w udziale dla drużyny chłopców z rocznika 2007-2008 oraz ekipie dziewcząt z rocznika 2005-2006. Ze srebrnych medali cieszyły się dziewczęta z rocznika 2007-2008 i chłopcy z rocznika 2005-2006.

Marcin Gromadzki

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast