Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Małopolskie remizy 2012 – dotacje dla strażaków z powiatu brzeskiego

Małopolskie remizy 2012 – dotacje dla strażaków z powiatu brzeskiego

W piątek 7 września do Tarnowa przyjechali przedstawiciele OSP z regionu tarnowskiego – 30 jednostek odebrało umowy na dofinansowanie prac remontowo-budowlanych jakie zostaną przeprowadzone w ich strażnicach. Wśród jednostek OSP  które otrzymały dotację znalazły się:  OSP Złota (Gmina Czchów), OSP Łoniowa (Gmina Dębno), OSP Zawada Uszewska (Gmina Gnojnik), OSP Wojakowa (Gmina Iwkowa), OSP Strzelce Wielkie (Gmina Szczurowa).

Pomoc finansowa zostanie udzielona gminom, które wzięły udział w konkursie „Małopolskie Remizy 2012” ogłoszonym w dniu 28 lutego 2012 r., przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Na konkurs wpłynęło 130 wniosków. Wszystkie wnioski przeszły ocenę formalną oraz merytoryczną zgodnie z kryteriami ustalonymi w Regulaminie konkursu.

Na mocy ww. uchwały, Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał dotację 130 Gminom na łączną kwotę 3 528 663 zł.

Tegoroczny konkurs jest kontynuacją pomocy udzielonej gminom na przełomie lat 2009-2011 na prace budowlano-remontowe w remizach strażackich z terenu województwa małopolskiego.

Wartość dofinansowania waha się od kilu do maksymalnie 35 tysięcy złotych. Pierwotnie z budżetu województwa na modernizację remiz w całej Małopolsce planowano przeznaczyć 1,5 mln zł – ostatecznie przekazano kwotę 3,5 mln zł.

IB/malopolskie.pl

1 komentarz

  1. Niestety w gminie Brzesko nie ma, co liczyć na dofinansowanie tego projektu od gminy i jednostki OSP są skazane same na siebie 🙁 A przecież działalność jednostek OSP jest ukierunkowana na bezinteresowną pomoc a nie zarobki, więc skąd mają one wziąć pieniądze na remonty i sprzęt?:(

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast