Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Małopolskie remizy 2012 – dotacje dla strażaków z powiatu brzeskiego

Małopolskie remizy 2012 – dotacje dla strażaków z powiatu brzeskiego

W piątek 7 września do Tarnowa przyjechali przedstawiciele OSP z regionu tarnowskiego – 30 jednostek odebrało umowy na dofinansowanie prac remontowo-budowlanych jakie zostaną przeprowadzone w ich strażnicach. Wśród jednostek OSP  które otrzymały dotację znalazły się:  OSP Złota (Gmina Czchów), OSP Łoniowa (Gmina Dębno), OSP Zawada Uszewska (Gmina Gnojnik), OSP Wojakowa (Gmina Iwkowa), OSP Strzelce Wielkie (Gmina Szczurowa).

Pomoc finansowa zostanie udzielona gminom, które wzięły udział w konkursie „Małopolskie Remizy 2012” ogłoszonym w dniu 28 lutego 2012 r., przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Na konkurs wpłynęło 130 wniosków. Wszystkie wnioski przeszły ocenę formalną oraz merytoryczną zgodnie z kryteriami ustalonymi w Regulaminie konkursu.

Na mocy ww. uchwały, Sejmik Województwa Małopolskiego przyznał dotację 130 Gminom na łączną kwotę 3 528 663 zł.

Tegoroczny konkurs jest kontynuacją pomocy udzielonej gminom na przełomie lat 2009-2011 na prace budowlano-remontowe w remizach strażackich z terenu województwa małopolskiego.

Wartość dofinansowania waha się od kilu do maksymalnie 35 tysięcy złotych. Pierwotnie z budżetu województwa na modernizację remiz w całej Małopolsce planowano przeznaczyć 1,5 mln zł – ostatecznie przekazano kwotę 3,5 mln zł.

IB/malopolskie.pl

1 komentarz

  1. Niestety w gminie Brzesko nie ma, co liczyć na dofinansowanie tego projektu od gminy i jednostki OSP są skazane same na siebie 🙁 A przecież działalność jednostek OSP jest ukierunkowana na bezinteresowną pomoc a nie zarobki, więc skąd mają one wziąć pieniądze na remonty i sprzęt?:(

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast