Don't Miss
Home » Wiadomości » Mamy dość smrodu i szczurów – alarmują mieszkańcy ulicy Granitowej w Brzesku – Foto / Video

Mamy dość smrodu i szczurów – alarmują mieszkańcy ulicy Granitowej w Brzesku – Foto / Video

Na smród wydobywający się z odpadów złożonych w bazie BZK skarżą się mieszkańcy sąsiadującego z nią osiedla.  Ludzie podkreślają, że nie są w stanie otworzyć okien. Twierdzą też, że mają problem ze szczurami, a także ptakami roznoszącymi śmieci.

Protest mieszkańców kilkudziesięciu domków jednorodzinnych położonych przy ulicy Granitowej  kilka dni temu trafił do brzeskiego UM i Brzeskich Zakładów Komunalnych. Podpisani pod nim mieszkańcy domagają się  natychmiastowego usunięcia śmieci i przeniesienia bazy w inny rejon gminy. – Od kilku lat zwracamy uwagę na ten problem naszym władzom, nie przynosi to jednak żadnego efektu – mówi Grzegorz Kolbusz, radny RM w Brzesku.

Zdesperowani ludzie nie widząc wsparcia w urzędnikach magistratu, powiadomili  też WIOŚ. Inspektorzy obiecali skontrolować ten teren w najbliższych dniach. Część mieszkańców obawia się że może dojść do pożaru zgromadzonych odpadów – tak jak to miało miejsce w wielu regionach kraju.

Janusz Filip, prezes BZK zapewnia, że na placu nie dzieje się nic złego.  Jego zdaniem składowane są tam tylko segregowane śmieci: szkło i plastik.
– Smród, na jaki skarżą się mieszkańcy, nie pochodzi jednak od tych śmieci, ale z kontenerów na odpady mieszane, które trafiają na ten plac przed wywiezieniem. Pozostają tu jednak tylko przez kilka godzin – tłumaczy Janusz Filip.

Janusz Filip zapewnia, że odpady znikną, gdy bocheńska firma, z którą mają podpisaną umowę, uruchomi na swoim terenie sortownię śmieci.

Zdaniem prezesa mieszkańcy nie powinni się skarżyć, bowiem kupując domy w przemysłowo-mieszkaniowej części miasta musieli zdawać sobie sprawę, co to może.  Prezes przekonuje, że firma, którą kieruje zrobiła wszystko, by występujące uciążliwości zminimalizować.

– Pomiędzy placem i osiedlem powstał nasyp, posadziliśmy też żywopłot – przekonuje prezes, dodając, że docierają do niego sygnały mieszkańców, którzy przyznają, że dzięki tym rozwiązaniom, na osiedlu nie śmierdzi tak bardzo, jak dawniej – dodaje.

Mieszkańcy zwracając uwagą, że gdy kupowali domy baza BZK zajmowała niewielką część sąsiadującej z nimi działki. W tej chwili jej teren jest kilka razy większy i cały czas się poszerza.

Ankieta

Czy obawiasz się pożaru odpadów zgromadzonych w bazie BZK w Brzesku?

View Results

Loading ... Loading ...

Video

IB

Foto / Video – Maciej Mazur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast