Nie przegap
Strona główna » Region » Mamy nowego mistrza w dojeniu sztucznej krowy!

Mamy nowego mistrza w dojeniu sztucznej krowy!

IMG_1075W sobotę 16 lipca, wyłoniliśmy szesnastego Mistrza i trzecią Mistrzynię Polski w dojeniu sztucznej krowy.

Nie zabrakło niespodzianek. W kategorii mężczyzn zwyciężył  Konrad Urbańczyk z Rabki Zdrój z wynikiem 3950 ml. Tegoroczny zwycięzca jest jednocześnie rekordzistą Polski w ilości wydojonego mleka z wynikiem 4250 ml oraz wielokrotnym mistrzem z lat poprzednich. Ubiegłoroczny zwycięzca Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej z wynikiem 3700 ml był drugi pomimo, że  do zawodów przystąpił z kontuzją ręki. Pudło zamknął Ivan Stepcan ze słowackiego Namestova z wynikiem 3550 ml. Podium zawodów więc po raz pierwszy zostało obsadzone międzynarodową obsadą.

Tuż za podium uplasowali się Stanisław i Paweł Budzeniowie, z Boczek pod Łowicza, którzy co rok przyjeżdżają do Rabki, specjalnie na mistrzostwa. Pan Stanisław jest też wielokrotnym mistrzem Polski.

Mistrzynią Polski została Renata Staszel z Cichego z wynikiem 2400 ml. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni z poprzednich edycji Maria Staszel, też z Cichego, z wynikiem 2250 ml.

Rywalizacja trwała do ostatniej kropli mleka, ale ostatecznie Pani Maria musiała ustąpić z pierwszego miejsca swojej córce.

Na trzecim miejscu podium uplasowała się Anna Wójcik z Krakowa z wynikiem 2150ml.

W zawodach wzięło udział 10 kobiet i 18 mężczyzn. Oprócz najliczniejszej grupy uczestników z Podhala w mistrzostwach wzięli też udział osoby ze Słowacji, Limanowej, Boczek pod Łowiczem, Krakowa, Rybnika i wielu miejscowości z całej Polski.