Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Marka Radia Kraków – dla Zamku w Dębnie!

Marka Radia Kraków – dla Zamku w Dębnie!

Kolejna perełka na mapie zabytków powiatu brzeskiego została wyróżniona przez internautów w ramach wakacyjnej akcji “Wakacje ze smakiem”. Tym razem tytuł “Marka Radia Kraków” został przyznany dla zamku w Dębnie.

Zamek w Dębnie wygrał w rankingu na najpiękniejszy zamek w Małopolsce. Dostał 2 403 głosy. Na drugim miejscu znalazł się zamek w Suchej Beskidzkiej – 2 134 głosy. Kolejne miejsca zajęły: Wiśnicz – 745 głosy; Niedzica – 375 i Pieskowa Skała – 266 głosów. Głosowały 5 923 osoby.

Zacięta walka o pierwsze miejsca trwała do ostatniej chwili. W niedzielny wieczór przez moment zamek w Dębnie przez moment remisował z zamkiem w Suchej Beskidzkiej, jednak ostatecznie zwyciężył z przewagą 260 głosów.

Zamek w Dębnie uważa się za jeden z nielicznych zabytków architektury świeckiej późnego średniowiecza, który zachował prawie nie zmieniony wygląd. Powstał pod koniec XV w. na niewielkim wzniesieniu, które było otoczone ze wszystkich stron wodą, na miejscu drewnianego grodu obronnego.

Od 1976 r. jest siedzibą oddziału tarnowskiego muzeum okręgowego. Największym pomieszczeniem jest sala koncertowa, w której regularnie rozbrzmiewa muzyka. Spore wrażenie robi na zwiedzających świetlica, zwana od czasów romantyzmu salą rycerską.

Odpowiedź dlaczego zamek w Dębnie powinien wygrać wg głosujących była bardzo konkretna:

– Wszystkim serdecznie polecam wyjątkowy i niezwykły zamek w Dębnie, oraz jego najbliższe otoczenie: kościół parafialny pw. św. Małgorzaty, stary, zabytkowy cmentarz, park krajobrazowy wokół zamku i stojąca w pobliżu figurę św. Kingi. Tutaj warto przyjechać o każdej porze roku… – pisał w komentarzu jeden z internautów.

Na zdobywcę tytułu Marka Radia Kraków czeka kampania reklamowa na antenie Radia Kraków.

Serdecznie dziękujemy czytelnikom portalu informatorbrzeski.pl, którzy przyłączyli się do głosowania.

MARKA RADIA KRAKÓW

Ideą nagrody jest promowanie dobrej jakości i rekomendowanie wydarzeń oraz postaci ważnych, fascynujących, godnych zainteresowania. Marka Radia Kraków to wyróżnienie przyznawane przez Radio Kraków od stycznia 2012 r. w różnych dziedzinach – od kultury poprzez rozrywkę po działalność społeczną.

Nagroda ma także swój wymiar materialny – instytucja czy organizacja stojąca za przedsięwzięciem wyróżnionym Marką Radia Kraków otrzymuje kampanię reklamową na antenie Radia Kraków.

Podsumowując całą akcję warto zauważyć, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków zamek w Dębnie podobnie jak pałac Goetzów oraz dwór w Dołędze uhonorowany został MARKĄ RADIA KRAKÓW.

KB / Radiokrakow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast