Don't Miss
Home » Wiadomości » Marka Radia Kraków dla zamku!

Marka Radia Kraków dla zamku!

Krystyna Gurgul, kierownik muzeum Zamek w Dębnie odebrała certyfikat “Marka Radia Kraków” przyznany zamkowi w Dębnie w plebiscycie na najpiękniejsze zamki Małopolski. Podobne dokumenty otrzymali także gospodarze innych miejsc, które zwyciężały w plebiscycie prowadzonym w ramach akcji “Wakacje ze smakiem”.

Przypomnijmy, że zamek w Dębnie uzyskując najwięcej głosów okazał się zwycięzcą rywalizacji w  kategorii najpiękniejszy zamek Małopolski. Łatwo nie było, bo konkurencja była ostra, ale w ostatnich dniach internauci-entuzjaści zamku w Dębnie przyspieszyli i ostateczne zwycięstwo nie podlegało już dyskusji. Uzyskując 2403 głosy budowla w Dębnie okazała się zwycięzcą wyprzedzając zamek w Suchej Beskidzkiej, który zgromadził 2134 głosy. Kolejne miejsca zajęły: Wiśnicz – 745 głosy; Niedzica – 375 i Pieskowa Skała – 266 głosów. Głosowały 5 923 osoby.

Dla gospodarzy zamku certyfikat Marki Radia Kraków, której ideą jest promowanie dobrej jakości i rekomendowanie wydarzeń oraz postaci ważnych, fascynujących, godnych zainteresowania, to ważne wyróżnienie dające dodatkowe możliwości promocyjne.

Zwycięzcy plebiscytu to:

Lipnica Murowana – w kategorii “Najpiękniejszy rynek”,
Pałac Goetzów Okocimskich – w kategorii ” Najpiękniejszy pałac”,
Grota Łokietka – “Najpiękniejsza jaskinia”,
Magura Małastowska – “Najlepsze schronisko”,
Wieża w Miechowie – “Najpiękniejsza wieża”,
rowerowa trasa na Jaworzynę Krynicką,
Dwór w Dołędze w kategorii “Najpiękniejsze dwory”,
Skamieniałe Miasto w kategorii “Miejsca osobliwe”,
Zamek w Dębnie w kategorii “Najpiękniejszy zamek”.

Nieskromnie dodamy, że dzięki czytelnikom naszego portalu, którzy licznie zaangażowali się w głosowanie – szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść obiektów z terenu powiatu brzeskiego.

UG/IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast