Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Marka Radia Kraków dla zamku!

Marka Radia Kraków dla zamku!

Krystyna Gurgul, kierownik muzeum Zamek w Dębnie odebrała certyfikat “Marka Radia Kraków” przyznany zamkowi w Dębnie w plebiscycie na najpiękniejsze zamki Małopolski. Podobne dokumenty otrzymali także gospodarze innych miejsc, które zwyciężały w plebiscycie prowadzonym w ramach akcji “Wakacje ze smakiem”.

Przypomnijmy, że zamek w Dębnie uzyskując najwięcej głosów okazał się zwycięzcą rywalizacji w  kategorii najpiękniejszy zamek Małopolski. Łatwo nie było, bo konkurencja była ostra, ale w ostatnich dniach internauci-entuzjaści zamku w Dębnie przyspieszyli i ostateczne zwycięstwo nie podlegało już dyskusji. Uzyskując 2403 głosy budowla w Dębnie okazała się zwycięzcą wyprzedzając zamek w Suchej Beskidzkiej, który zgromadził 2134 głosy. Kolejne miejsca zajęły: Wiśnicz – 745 głosy; Niedzica – 375 i Pieskowa Skała – 266 głosów. Głosowały 5 923 osoby.

Dla gospodarzy zamku certyfikat Marki Radia Kraków, której ideą jest promowanie dobrej jakości i rekomendowanie wydarzeń oraz postaci ważnych, fascynujących, godnych zainteresowania, to ważne wyróżnienie dające dodatkowe możliwości promocyjne.

Zwycięzcy plebiscytu to:

Lipnica Murowana – w kategorii “Najpiękniejszy rynek”,
Pałac Goetzów Okocimskich – w kategorii ” Najpiękniejszy pałac”,
Grota Łokietka – “Najpiękniejsza jaskinia”,
Magura Małastowska – “Najlepsze schronisko”,
Wieża w Miechowie – “Najpiękniejsza wieża”,
rowerowa trasa na Jaworzynę Krynicką,
Dwór w Dołędze w kategorii “Najpiękniejsze dwory”,
Skamieniałe Miasto w kategorii “Miejsca osobliwe”,
Zamek w Dębnie w kategorii “Najpiękniejszy zamek”.

Nieskromnie dodamy, że dzięki czytelnikom naszego portalu, którzy licznie zaangażowali się w głosowanie – szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść obiektów z terenu powiatu brzeskiego.

UG/IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast