Nie przegap
Strona główna » Felietony » MARR S.A. Akredytowany ośrodek innowacji

MARR S.A. Akredytowany ośrodek innowacji

MARRMałopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. uzyskała akredytację Ministerstwa Rozwoju przyznawaną profesjonalnym instytucjom otoczenia biznesu. Tym samym dołączyliśmy do grupy akredytowanych ośrodków upoważnionych do świadczenia usług proinnowacyjnych dofinansowanych z funduszy unijnych na terenie Polski.

To bardzo ważna informacja dla firm, które będą ubiegać się o dotacje w ramach poddziałania 2.3.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, „Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP”, wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Co daje akredytacja?
Akredytacja instytucji otoczenia biznesu jest niezbędna, aby przedsiębiorstwa korzystające z ich usług mogły startować o dofinansowanie unijne w ramach ww. działania. Składając wnioski firmy są zobowiązane do zakupu usług proinnowacyjnych świadczonych wyłączenie przez akredytowane ośrodki innowacji.
Przyznanie akredytacji MARR S.A. umożliwia firmom, które skorzystają z naszej oferty sfinansowanie specjalistycznego doradztwa proinnowacyjnego (np. analizy rynku, audytu innowacyjności, wyceny technologii czy doradztwa w zakresie ochrony własności intelektualnej) ze środków unijnych.

Na co dotacja?
Konkurs „Proinnowacyjne usługi IOB dla MŚP” jest adresowany do firm z sektora MŚP, które planują wdrożenie innowacji. Dotacje można dostać na:
1. Usługi doradcze w zakresie innowacji, tj.: doradztwo, pomoc i szkolenia w zakresie transferu wiedzy, nabywania i ochrony wartości niematerialnych i prawnych oraz korzystania z nich, korzystania z norm i regulacji, w których są osadzone,
2. Usługi wsparcia innowacji, tj. udostępnienie przestrzeni biurowej, banków danych, zasobów bibliotecznych, badań rynku, laboratoriów, znakowanie, testowanie i certyfikację jakości w celu opracowania bardziej efektywnych produktów, procesów i usług.

Wartość projektu wynosi od 50.000 do 420.000 zł. Poziom dofinansowania sięga nawet 70%.
Nabór wniosków trwa do 18 marca 2016 r.
Szczegółowe informacje Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. tel. 12 417 74 04, tel. 12 617 66 79, email: doradztwo@marr.pl

marr

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast