Don't Miss
Home » Sport » Medale brzeskich kręglarzy!

Medale brzeskich kręglarzy!

Brzescy sportowcy godnie zaprezentowali się na Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów młodszych w kręglach klasycznych. Z rozgrywanych w dniach 6-8 kwietnia w Tucholi zawodów nasza reprezentacja wróciła z dwoma złotymi i aż trzema brązowymi medalami. W klasyfikacji klubowej reprezentanci brzeskiego BOSiR-u zajęli bardzo dobre drugie miejsce.

W zdobycie wszystkich krążków wkład miał Jakub Kuryło. W konkurencji indywidualnej zdobył najniższy stopień podium. Pomimo, że zdobyty medal cieszy sam zainteresowany po zakończeniu rywalizacji nie był zachwycony. Niedosyt był duży, po rundzie eliminacyjnej znajdował się na szczycie stawki z bardzo dużym apetytem na pierwsze miejsce. Finał trzymał w napięciu do ostatniej chwili a naszemu zawodnikowi do sięgnięcia po złoto zabrakło jedynie ośmiu kręgli!

Jednak to jedno niewielkie niepowodzenie Kuba odbił sobie w innych kategoriach. Wspólnie z Łukaszem Łazowskim nie mieli sobie równych w konkurencji par i bez żadnych problemów zdobyli złoto. Kolejny złoty medal Kuba zdobył w sprintach.

Jakub wywalczył jeszcze dwa brązowe medale. Wspólnie z Natalią Cebulą zajęli trzecie miejsce w rywalizacji mikstów.Do pierwszego miejsca zabrakło jedynie 14 punktów. W tej samej konkurencji 5. miejsce zajęli Karolina Gurgul i Łukasz Łazowski, którzy stracili do swoich kolegów sześć kręgli. Brązowy medal wywalczyła także męska drużyna, w której obok Jakuba i Łukasza występowali również Maciej Hamielec i Bartosz Pośladek.

brzesko.info.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast