Don't Miss
Home » Kultura » Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie / 17 września

Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie / 17 września

Jak zwykle wraz z końcem lata, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Dębińskie Centrum Kultury organizuje wielkie historyczne wydarzenie plenerowe jakim jest Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który odbędzie się 17 września 2017 r. (w niedzielę) w otoczeniu renesansowego zamku w Dębnie.

Jest to impreza o długiej historii, albowiem jej początki sięgają lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Przez lata przybywało wykonawców, podnosił się także poziom odtwórstwa historycznego w naszym kraju. Korzystając z tych korzystnych tendencji udało się organizatorom utrzymać wysoki poziom wykonawczy i rekonstrukcyjny, zrezygnowano zdecydowanie z uczestnictwa grup, które cechuje mierna jakość odtwórstwa.

W tym roku, tradycyjnie Dębno odwiedzą zbrojni reprezentujący Polskę, Węgry oraz Słowację. Nie zabraknie stałych gości, czyli jazdy Sandomierskiego Ośrodka Kawaleryjskiego, który każdego roku pokazuje się w nowej choreografii konnej. Cały czas koloryt placu boju oraz zamkowych okolic zapewniać będą przyjaciele Dębna z Agencji Eventów Historycznych „Sarmata”, którzy bawić będą publiczność niebanalną konferansjerką. Zabraknąć nie powinno także potężnie grzmiących armat polskich, ale i tych przyciągniętych przez Zespół Historyczny „Berezun”. Pojawią się też niezawodni Węgrzy, reprezentujący Zakon św. Jerzego z Wyszehradu.
Z pewnością dwoma momentami kulminacyjnymi będzie bitwa o zamek, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem widzów.

Elementem najważniejszym zaś będzie rozegranie finałowego pojedynku na miecz o trofeum jakim jest „Złoty Warkocz Tarłówny”.

Przypomnieć należy tutaj, że właśnie w Dębnie zwyciężali, bądź pokazywali się z najlepszej strony rekonstruktorzy stanowiący dzisiaj trzon rycerskiej reprezentacji Polski. Także i w tym roku, w Dębnie, pojawią się zbrojni pretendujący z pewnością do roli i godności bycia członkiem kadry narodowej.

Całość tego wyjątkowego spotkania z historią trwać będzie przez sześć godzin, od 13 do 19.

Obok walk, usłyszeć będzie można kilkudziesięciominutowy koncert muzyki szkockiej w wykonaniu grupy Pipes and Drums z Częstochowy. Po zakończeniu części bojowej zaś, organizatorzy zapraszają na koncert grupy Shamrock i spotkanie z muzyką celtycką.

Całość, jak zawsze, zwieńczy pokaz sztucznych ogni.
Podczas Turnieju istnieć będzie możliwość zwiedzenia Zamku w Dębnie.

Ceny biletów:
8 złotych – normalny
4 złote – ulgowy
4 złote – bilet na zamek
Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

 

muzeum.tarnow.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast