Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Międzypowiatowy konkurs ortograficzny

Międzypowiatowy konkurs ortograficzny

13Zespół Szkół w Porąbce Uszewskiej był miejscem finalizacji XIII Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas I-III, który swoim zasięgiem objął powiaty: brzeski, dąbrowski oraz tarnowski. W tym roku Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęty został przez panią Barbarę Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Przedsięwzięcie składało się z trzech etapów. Na poziomie szkolnym udział wzięło w nim prawie tysiąc dzieci. Do gminnych kwalifikacji dostało się 358 uczniów, zaś do ścisłego finału 22.

Aby zostać Międzypowiatowym Mistrzem Ortografii należało pokonać  konkurentów, pisząc poprawnie dyktando i rozwiązując  test. Wśród pułapek językowych czekających na uczestników konkursu znalazły się takie wyrazy jak; „hardy”, „żmudny”, „chrypka”, „zasuwka”, „wkrótce”, „czółno” i wiele innych.

Poziom uczniowskich umiejętności okazał się niezmiernie wysoki, o czym zaświadczył fakt, że pierwsze miejsce przypadło w udziale aż trzem osobom: Karolinie Kozioł ze Szkoły Podstawowej w  Wojniczu, Idze Kądzielawie z SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Damianowi Siuta z Koszyc Wielkich. Na miejscu drugim uplasowała się Helena Kulesa, uczennica Szkoły Podstawowej w Zalasowej. Trzecie miejsce objęli exequo: Wiktoria Karwala z Żabna, Jakub Kawula z Łoponia oraz Mikołaj Talanda z SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Gminę Dębno reprezentowali: Szymon Ogar oraz Weronka Łazarz z Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej oraz Szymon Kapusta, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie.

Dla wszystkich uczestników konkursu przygotowano nagrody książkowe ufundowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Dębno, Dyrektora Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Porąbce Uszewskiej.

Dodatkowym walorem przedsięwzięcia były warsztaty metodyczne zorganizowane dla nauczycieli przybyłych z uczestnikami konkursu. W czasie gdy uczniowie zmagali się z ortografią, Wydawnictwo Edukacyjne Epideixis zaprezentowało  nowoczesne pomoce dydaktyczne do nauczania w klasach I-III, które pedagodzy mogli poznać, obejrzeć, wypróbować.

Całość przedsięwzięcia zorganizowana została przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej ze szkoły w Porąbce Uszewskiej tj. panie: Małgorzatę Dudowicz, Danutę Gaweł, Ewę Kluskę oraz Izabelę Nadolnik.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast