Don't Miss
Home » Wiadomości » „Mikołaj dla Ukrainy”

„Mikołaj dla Ukrainy”

DSC_4019_800x531To hasło tegorocznej akcji zorganizowanej w dniach 17-24 października przez Szkolne Koło Caritas, działające w Zespole Szkół w Borzęcinie. Przez siedem dni wolontariusze zbierali słodycze, artykuły spożywcze oraz przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy. Obchodzony 21 października Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień był doskonałą okazją do zorganizowania kiermaszu ciast w celu pozyskania funduszy na ten szczytny cel Zbiórka miała miejsce nie tylko na terenie szkoły, ale także miejscowości Borzęcin. Na prośbę SKC licznie odpowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół oraz właściciele firm i sklepów. Za pieniądze otrzymane od sponsorów oraz ze sprzedaży ciast zakupiono artykuły potrzebne do wykonania 35 paczek mikołajowych.

Prezenty przekazano 25 października, ks. Andrzejowi Rogożowi, wikariuszowi parafii Strzałkowice w powiecie samborskim (województwo lwowskie). W skład parafii wchodzą wioski: Strzałkowice i Dąbrówka oraz Miasto Stary Sambor. Do mieszkańców tych ukraińskich miejscowości trafiły paczki z Borzęcina.

Serdecznie dziękujemy członkom SKC za zaangażowanie w akcję. Szczególne słowa wdzięczności za dar serca kierujemy w stronę sponsorów. Akcję wsparły firmy: TRANS-TED Tadeusz Klisiewicz, SWORJAN – Jan Sworniowski, STAMINA-LAND – Tomasz Wajda, oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Euro – BAJT Agnieszka Rogóż, Sklep MIX – Lucyna i Józef Kijak.

 —

Organizatorzy akcji:

Halina Pudełko, Joanna Bodzioch, ks. Rafał Zielonka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast