Nie przegap
Strona główna » Region » Mikołaj odwiedził dzieci w bocheńskim szpitalu

Mikołaj odwiedził dzieci w bocheńskim szpitalu

Niecodzienną wizytę i dużo radości mieli mali pacjenci z bocheńskiego szpitala. W piątek przebywające w szpitalu dzieci oraz ich rodziców z oddziału pediatrycznego i noworodków odwiedził Święty Mikołaj w otoczeniu śnieżynek i elfów czyli wolontariuszy „Poduszki dla Maluszka”.

Każdy mały pacjent otrzymał maskotkę, mnóstwo słodyczy i aniołka na szczęście. Nie zabrakło również najważniejszego czyli poduszki – przytulanki.

„Poduszka dla maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna zainicjowana przez dwójkę młodych ludzi Rafała i Aleksandrę. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku na terenie Gminy Brzeszcze przy współpracy ze Stowarzyszeniem Transplantacji Serca koło Zabrze. Akcja cieszyła się na tyle dużym zainteresowaniem, że zdecydowano się na kolejne edycje. W tym roku przypada siódma edycja akcji „Poduszka dla Maluszka” organizowana przez komitet społeczny „Poduszkowiec” i firmę JYSK. Za zebrane środki zorganizowano wizyty mikołajkowe w 5 szpitalach w tym w Bochni, pozostałe środki zostaną przekazane na doposażenie oddziałów dziecięcych w tych szpitalach.

Dlaczego bocheński Szpital? Ponieważ został wybrany przez pracowników firmy Jysk jako jeden z pięciu, do których na oddziały dziecięce trafią dary w postaci kołder, poduszek, pościeli, kocy, lampek nocnych, nawilżaczy powietrza czy mebli (komody, krzesła, stoliki). Rodzaj darów zależy od zdeklarowanych potrzeb szpitala, a ich ilość od zebranych w czasie akcji środków pieniężnych.

W spotkaniu uczestniczyli organizatorzy akcji, wolontariusze, pracownicy firmy Jysk oraz dyrekcja i pracownicy szpitala.

Galeria zdjęć <<<

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast