Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Mikołajki w Remizie OSP Górka

Mikołajki w Remizie OSP Górka

gorka_062Z niebanalną inicjatywą wyszli strażacy z Górki, organizując w dniu 14 grudnia spotkanie ze Świętym Mikołajem w remizie strażackiej. Ażeby uświetnić i umilić oczekiwanie na prezenty już od godziny jedenastej w strażnicy rozpoczęły się gry i zabawy dla najmłodszych. Grupa animacyjna Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych zorganizowała szereg zabaw dla dzieci. Była chusta animacyjna, przy której bawili się zarówno najmłodsi jak i dorośli, były konkursy, wyścigi drużynowe. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się też zamek dmuchany wypełniony piłeczkami i balonikami gdzie pod okiem opiekunów mogły do woli poszaleć.

Kolejnym punktem spotkania, a zarazem oczekiwania na Mikołaja było przedstawienie sztukmistrza, który zaprezentował kilka bardzo interesujących trików i magicznych sztuczek. Dzieci zgromadzone wokół magika, wpatrzone w niego z wielkim entuzjazmem reagowały na kunszt magiczny. Oprawę muzyczną jak i techniczną zorganizowali pracownicy Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu ze Szczurowej. A druhny i druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Górki przygotowali  poczęstunek dla wszystkich uczestników mikołajek. Po ponad trzygodzinnej zabawie za oknami strażnicy przemknął powóz z reniferami,  którym przybył… Mikołaj. Dał się zaprosić do środka, gdzie grzeczne dzieci, bo takie tylko tam były z utęsknieniem czekały na Niego.

Mikołaj, mając pełen wór prezentów przystąpił do obdarowywania. Okazało  się, że prezentów nie zabrakło dla nikogo, każdy obdarzony został w słodkie podarki. Zastanawiający był tylko fakt, że Mikołaj miał buty strażackie, co dało się zauważyć w trakcie rozdawania prezentów.  Hm… widocznie każda formacja mundurowa ma swojego Mikołaja.
Jak potem się okazało Świętego Mikołaja przysłali Rodacy z Ameryki, a dokładnie Towarzystwo Ratunkowe Górka z Chicago, którzy nie zapominają o swojej  rodzinnej wiosce i wspomagają ją w różnego rodzaju inicjatywach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce składa serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Inicjatyw Niebanalnych ze Szczurowej, Gminnemu Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.

Galeria zdjęć <<<

cweis-gorka

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast