Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Mikołajki w Remizie OSP Górka

Mikołajki w Remizie OSP Górka

gorka_062Z niebanalną inicjatywą wyszli strażacy z Górki, organizując w dniu 14 grudnia spotkanie ze Świętym Mikołajem w remizie strażackiej. Ażeby uświetnić i umilić oczekiwanie na prezenty już od godziny jedenastej w strażnicy rozpoczęły się gry i zabawy dla najmłodszych. Grupa animacyjna Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych zorganizowała szereg zabaw dla dzieci. Była chusta animacyjna, przy której bawili się zarówno najmłodsi jak i dorośli, były konkursy, wyścigi drużynowe. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się też zamek dmuchany wypełniony piłeczkami i balonikami gdzie pod okiem opiekunów mogły do woli poszaleć.

Kolejnym punktem spotkania, a zarazem oczekiwania na Mikołaja było przedstawienie sztukmistrza, który zaprezentował kilka bardzo interesujących trików i magicznych sztuczek. Dzieci zgromadzone wokół magika, wpatrzone w niego z wielkim entuzjazmem reagowały na kunszt magiczny. Oprawę muzyczną jak i techniczną zorganizowali pracownicy Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu ze Szczurowej. A druhny i druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Górki przygotowali  poczęstunek dla wszystkich uczestników mikołajek. Po ponad trzygodzinnej zabawie za oknami strażnicy przemknął powóz z reniferami,  którym przybył… Mikołaj. Dał się zaprosić do środka, gdzie grzeczne dzieci, bo takie tylko tam były z utęsknieniem czekały na Niego.

Mikołaj, mając pełen wór prezentów przystąpił do obdarowywania. Okazało  się, że prezentów nie zabrakło dla nikogo, każdy obdarzony został w słodkie podarki. Zastanawiający był tylko fakt, że Mikołaj miał buty strażackie, co dało się zauważyć w trakcie rozdawania prezentów.  Hm… widocznie każda formacja mundurowa ma swojego Mikołaja.
Jak potem się okazało Świętego Mikołaja przysłali Rodacy z Ameryki, a dokładnie Towarzystwo Ratunkowe Górka z Chicago, którzy nie zapominają o swojej  rodzinnej wiosce i wspomagają ją w różnego rodzaju inicjatywach.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górce składa serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu Inicjatyw Niebanalnych ze Szczurowej, Gminnemu Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, a przede wszystkim Rodakom z Towarzystwa Ratunkowego Górka w Chicago za pomoc w realizacji imprezy.

Galeria zdjęć <<<

cweis-gorka

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast