Don't Miss
Home » Wiadomości » Miliony na kanalizację i oczyszczalnię

Miliony na kanalizację i oczyszczalnię

IMG_0041-nPonad 5,5 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko otrzyma Gmina Dębno na budowę kolejnego etapu kanalizacji w Sufczynie i modernizację oczyszczalni ścieków Maszkienicach. – Jest już decyzja w tej sprawie, a niebawem powinnyśmy otrzymać także pieniądze – mówi Wiesław Kozłowski, Wójt Gminy Dębno.

Wsparcie z POIŚ pozwoli na sfinansowanie 65 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji. W jej ramach wybudowanych zostanie kolejnych 1700 metrów sieci kanalizacyjnej, a oczyszczalnia ścieków w Maszkienicach zostanie rozbudowa tak, by mogła w przyszłości przyjmować ścieki także z terenu Biadolin Szlacheckich i Perły.

Termin zakończenia inwestycji jest krótki, bo finał prac ma nastąpić do końca października przyszłego roku. – Oznacza to, że niezwłocznie będziemy musieli rozpisać przetarg i wyłonić wykonawcę, by jak najszybciej rozpocząć prace – zaznacza wójt Wiesław Kozłowski.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast