Nie przegap
Strona główna » Sport » Mistrzostwa Polski Lublin: Wojtek Wojdak z minimum do Budapesztu

Mistrzostwa Polski Lublin: Wojtek Wojdak z minimum do Budapesztu

Wojtek kolejny raz nie zawiódł oczekiwań kibiców pływania. W sesji popołudniowej zawodów w Lublinie wypełnił minimum na 1500 m stylem dowolnym i tym samym zakwalifikował się na Pływackie Mistrzostwa Świata w Budapeszcie!

Apetyt na pobicie rekordu kraju Mateusza Sawrymowicza miał w wyścigu na dystansie 1500m stylem dowolnym Wojciech Wojdak. Piąty zawodnik rankingu światowego w tym sezonie prowadził od samego początku wyścigu i przez pierwsze sześćset metrów utrzymywał tempo szybsze od międzyczasów na rekord Polski. Następnie trochę osłabł i choć do mety dopłynął z olbrzymią przewagą nad rywalami to nie udało mu się pierwszy raz w historii mistrzostw Polski złamać bariery piętnastu minut w tej konkurencji. Do tego wyniku brakło mu nieco ponad dziewięć sekund, ale i tak wynik 15:09.01 jest lepszy od minimum kwalifikacyjnego na mistrzostwa świata w Budapeszcie oraz na uniwersjadę w Tajpej. Na drugiej pozycji wyścig ten ukończył Krzysztof Pielowski. Trzecią i czwartą lokatę wywalczyli osiemnastolatkowie – Paweł Krawczyk (BUKS Warszawa) i Antoni Kałużyński (MUKP Warszawianka), których rezultaty odpowiednio 15:31.39 oraz 15:35.54 dały przepustki na juniorski czempionat Starego Kontynentu w Izraelu.

Zawodnicy, którzy uzyskali minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa świata u Budapeszcie:

Kobiety:

Klaudia Naziębło (200m stylem grzbietowym)

Paulina Piechota (800m stylem dowolnym)

Mężczyźni:

Jan Świtkowski (200m stylem motylkowym)

Paweł Juraszek (50m stylem dowolnym)

Konrad Czerniak (50m stylem dowolnym)

Radosław Kawęcki (200m stylem grzbietowym)

Jakub Skierka (200m stylem grzbietowym)

Wojciech Wojdak (1500m stylem dowolnym)

Młody długodystansowiec z Brzeska już w lipcu 2017 roku będzie rywalizował z najlepszymi reprezentując Polskę na najbardziej oczekiwanych zawodach międzynarodowych w tym sezonie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszego reprezentanta.

megatiming.pl / Wojciech Wojdak fanpage

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast