Don't Miss
Home » Sport » Mistrzostwa Świata w Doha – Wojtek Wojdak ze srebrem!

Mistrzostwa Świata w Doha – Wojtek Wojdak ze srebrem!

Po weekendowej rywalizacji w Hongkongu najlepsi pływacy świata szybko przenieśli się do Kataru. Pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata w Dausze był bardzo udany dla biało-czerwonych. Na podium stawali bowiem wszyscy nasi reprezentanci: Wojciech Wojdak, Radosław Kawęcki i Filip Zaborowski.

Czwartkowy pojedynek Wojtek Wojdak – Gabriele Detti w konkurencji 400m stylem dowolnym rozstrzygnął na swoją korzyść Włoch, choć niewiele brakowało, aby to Polak w końcu cieszył się z wygranej. Wojdak zaczął wyścig mocno i w połowie dystansu wyszedł nawet na prowadzenie, jednak na ostatnich pięćdziesięciu metrach Detti znów udowodnił, że jest „mistrzem końcówki”, finiszując zdecydowanie najszybciej ze wszystkich pływaków (3:42.57). Polak stracił do niego 0,41 sekundy, notując rezultat 3:42.98. Polscy kibice mieli jednak dzisiaj podwójne powody do zadowolenia, gdyż na podium stanęło dwóch naszych reprezentantów, a brązowy medal za trzecie miejsce odebrał Filip Zaborowski (3:44.75).

WYNIKI
DAUSZE, PUCHAR ŚWIATA (basen 25-metrowy)
400 m dow.:
1. GABRIELE DETTI (Włochy) 3:42.57;
2. Wojciech Wojdak 3:42.98;
3. Filip Zaborowski (obaj Polska) 3:44.75; 

Nieco mniej szczęścia mieli Polacy w trakcie piątkowych zmagań na dystansie 15000 metrów stylem dowolnym. Żadnemu z nich nie udało się stanąć w Doha na podium, choć obaj poprawili swoje osiągnięcia w stosunku do niedzielnego występu w Victoria Park Swimming Pool. Stawce przez większą część wyścigu przewodzili Gergely Gyurta i Gabriele Detti, płynąc bark w bark niemal w identycznym tempie, a za nimi na trzeciej lokacie do mety zmierzał Wojciech Wojdak. W drugiej połowie dystansu mocno zaczął przyspieszać jednak Maksym Shemberev i na trzysta metrów przed metą minął zarówno Polaka jak i Włocha i niewiele zabrakło, by to on cieszył się z triumfu w dzisiejszych zmaganiach. Prowadzenie utrzymał jednak Węgier, który finiszował z czasem 14:41.84. Wojdak ukończył rywalizację na czwartym miejscu, przepływając tym razem dystans sporo poniżej piętnastu minut (14:48.91), a pozycję niżej uplasował się Filip Zaborowski (15:06.80).

IB / megatiming.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast