Don't Miss
Home » Wiadomości » Młodzi piłkarze irlandzcy gościli w Brzesku

Młodzi piłkarze irlandzcy gościli w Brzesku

Przez siedem dni reprezentacja U-16 piłkarzy nożnych Irlandii Północnej przebywała w Brzesku w związku z dwumeczem jaki rozegrała ze swoimi rówieśnikami z Polski. W czwartek 8 listopada w pierwszym meczu rozegranym na stadionie OKS Brzesko, zwycięstwo 2:0 odnieśli  polscy piłkarze. W sobotnim spotkaniu drużyn, rozegranym na stadionie w Niecieczy, padł remis 1:1. 

W sobotę , 10 listopada z drużyną i przedstawicielami  związku piłkarskiego Irlandii spotkał się burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Prezes NISFA (Północnoirlandzki związek piłkarski) Bob Ramsey podkreślił w swojej wypowiedzi, że dzięki wspaniałym warunkom  pobytowym w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym i zaangażowaniu właścicieli obiektu, wszyscy Irlandczycy czuli się w Brzesku znakomicie. Szef trenerów, Desi Curry podkreślał duże zaangażowanie  gospodarzy pierwszego spotkania czyli Okocimskiego  Klubu Sportowego w przygotowanie bazy treningowej i zorganizowanie  gorącego przyjęcia podczas  meczu. Stwierdził również, że nie przypomina sobie aby  reprezentacja Irlandii była tak gościnnie podejmowana  oraz miała tak dobre warunki do treningu, relaksu i wypoczynku. Młodzi piłkarze korzystali z brzeskich siłowni, basenu oraz boisk jak i też znaleźli chwilę czasu na zwiedzenie Krakowa, Wieliczki oraz Brzeska. Ewa Gajewska opiekującą się z ramienia MOZPN  reprezentacją Irlandii Północnej, potwierdziła, że Brzesko posiada znakomitą bazę hotelowo-gastronomiczną jak i sportową, która będzie wykorzystana w przyszłym roku do organizacji podobnych międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. Na zakończenie spotkania, burmistrz Grzegorz Wawryka wręczył kapitanowi  drużyny Stephenowi Fallonowi i młodym piłkarzom  okazały puchar a także upominki związane z Brzeskiem.

um

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast