Nie przegap
Strona główna » Region » Młodzież rywalizowała w grze historycznej

Młodzież rywalizowała w grze historycznej

W piątek, 16 listopada odbyła się gra terenowa Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej, oparta między innymi na materiałach wystawy pod tym samym tytułem, przygotowanej przez bocheński oddział Archiwum Narodowego w Krakowie.

Uczestnicy gry przenieśli się w czasie w okres I wojny światowej i w ramach wykonywanych zadań musieli między innymi: zgłosić się na ochotnika do formowanych Legionów, przenieść list do rannego żołnierza przebywającego w szpitalu miejskim, sporządzić spis zniszczeń dokonanych przez wojsko rosyjskie w budynku Gimnazjum czy odebrać przysięgę na wierność Polskiej Komisji Likwidacyjnej od żołnierzy stacjonujących w koszarach w Bochni. W grze wzięło udział 8 drużyn: PSP Nr 2, PSP Nr 7, I LO, II LO, ZS Nr 1, ZS Nr 2, ZS Nr 3 oraz CKZiU w Łapanowie.

W niełatwych zmaganiach z historią i niesprzyjająca pogodą najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni w składzie: Agnieszka Stańdo, Andżelika Mróz, Anna Opoka i Michał Marszałek, drugie miejsce zajął zespół Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w składzie: Oliwia Zwierniak, Aleksandra Ryncarz, Maciej Wójcik i Michał Lipold, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 2 w składzie: Jakub Sosin, Jakub Mytnik, Szczepan Pająk i Filip Tomala. Gratulujemy.

Organizatorem gry był Zespół Szkół Nr 1 w Bochni wraz z Archiwum Narodowym w Krakowie Oddział w Bochni we współpracy z Kopalnią Soli Bochnia, Wydziałem Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Bochni, Wydziałem Promocji Urzędu Miasta w Bochni, Miejskim Domem Kultury w Bochni, I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, Zespołem Szkół Nr 3 w Bochni, Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznej „Najemnicy Bocheńscy”.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i przeprowadzenia gry.

Galeria zdjęć <===

sp

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast