Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki w Brzesku rozegrany

Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki w Brzesku rozegrany

20-lecie istnienia Koła Ligi Obrony Kraju przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku było doskonałą okazją do zorganizowania zawodów strzeleckich. 13 listopada na policyjnej strzelnicy pojawili się młodzi pasjonaci strzelectwa gotowi rozegrać “Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki”. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn z następujących szkół:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku pod kierownictwem Doroty Tomczyk

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku pod kierownictwem Andrzeja Tyrkla

3. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku pod dowództwem aspiranta Krystiana Bartusiaka

4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie pod kierownictwem Izabeli Ancukiewicz

5. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczurowej pod kierownictwem Józefa Halika

Patronat nad zawodami objęli: Zarząd Powiatowy LOK Brzesko, Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gmina Czchów, Gmina Brzesko, Gmina Szczurowa, Gmina Gnojnik, fundując również nagrody dla uczestników turnieju.

Miłośnikom sportu strzeleckiego przypomniano zasady bezpieczeństwa w zakresie posługiwania się bronią palną oraz podczas pobytu na strzelnicy. Zaprezentowano też jednostki broni palnej oraz elementy wyposażenia używanego przez Policję.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Kolejne lokaty, w zaciętej rywalizacji, zajęli: Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół w Szczurowej.

Najcelniejszym okiem w konkurencji indywidualnej mogła się poszczycić Magdalena Modrzewska, która jak się okazało po raz pierwszy miała kontakt z bronią. Trafiając 3×10 zapewniła sobie pierwsze miejsce na podium. Tuż za nią uplasowali się Bartosz Kobyłecki i Kamil Skoczek.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy i życzymy samych celnych strzałów na przyszłość.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast