Don't Miss
Home » Sport » Młodzieżowy Turniej Strzelecki

Młodzieżowy Turniej Strzelecki

13 listopada z okazji 20 rocznicy powstania Koła Ligi Obrony Kraju przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku rozegrany został Młodzieżowy Międzyszkolny Turniej Strzelecki, w którym wzięły udział 5-osobowe drużyny ze szkół średnich Powiatu Brzeskiego.

Organizatorami turnieju byli Komenda Powiatowa Policji w Brzesku oraz Koło Liga Obrony Kraju. Patronat nad imprezą sprawował między innymi Starosta Brzeski.

Młodzi adepci sportu strzeleckiego zostali pouczeni w zakresie posługiwania się bronią palną jak i o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu ze strzelnicy. Zorganizowana została ciekawa prezentacja broni palnej oraz elementów wyposażenia (kamizelek, kasków, tarcz, pałek) używanego przez Policję.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 reprezentowana przez liczną grupę Strzelców ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Kolejne lokaty, po zaciętej walce zajęli: Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół w Szczurowej.

Dużą niespodziankę sprawiła zawodniczka mająca po raz pierwszy kontakt z bronią. Magdalena Modrzewska trafiła aż 3×10, zapewniając sobie pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji indywidualnej. Tuż za nią uplasowali się Bartosz Kobyłecki i Kamil Skoczek. Nagrody zwycięzcom wręczył Wicestarosta Brzeski Ryszard Ożóg.
Trzy najlepsze drużyny mogły spróbować strzałów z broni palnej 9mm używanej w formacjach mundurowych w Polsce i na świecie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz zachęcamy do uprawiania sportu strzeleckiego. W tym celu zapraszamy na szkolenia oraz strzelania organizowane przez LOK Brzesko w formie cyklicznych zawodów.

Galeria zdjęć <==

powiatbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast