Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Modernizacja Domu Ludowego w Jadownikach – podpisanie umowy

Modernizacja Domu Ludowego w Jadownikach – podpisanie umowy

Po pieniądzach, które gmina otrzymała z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację brzeskiego rynku oraz budowę Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego przyszła kolej na kolejne fundusze przeznaczone dla naszej gminy.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Brzesku Wicemarszałek Województwa Stanisław Sorys i Burmistrz Grzegorz Wawryka podpisali umowę o przekazaniu gminie 1,7 miliona złotych, które przeznaczono na modernizację i przebudowę Domu Ludowego w Jadownikach. Całość prac kosztować będzie ponad 2,5 miliona złotych i zakończą się one w połowie 2013 roku.
Prace remontowe Domu Ludowego w Jadownikach rozpoczęły się dwa lata temu. W pierwszej fazie remontu naprawiono dach i wymieniono okna. Wydane na ten cel pieniądze zostały zakwalifikowane jako udział własny gminy. Teraz budynek będzie ocieplony oraz zostaną przebudowane sanitariaty. Wymieniona zostanie także stolarka wewnętrzna, a cały budynek dostosowany zostanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wybudowany zostanie również parking koło budynku i zjazd z głównej drogi. Dom Ludowy w nowej szacie będzie służył mieszkańcom Jadownik i całej gminy oraz osobom i instytucjom, które będą zainteresowane organizacją imprez artystycznych i kulturalnych, a także wydarzeń społecznych i edukacyjnych.
IB

Foto. Maciej Mazur IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast