Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Modernizacja Domu Ludowego w Jadownikach – podpisanie umowy

Modernizacja Domu Ludowego w Jadownikach – podpisanie umowy

Po pieniądzach, które gmina otrzymała z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację brzeskiego rynku oraz budowę Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego przyszła kolej na kolejne fundusze przeznaczone dla naszej gminy.

Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Brzesku Wicemarszałek Województwa Stanisław Sorys i Burmistrz Grzegorz Wawryka podpisali umowę o przekazaniu gminie 1,7 miliona złotych, które przeznaczono na modernizację i przebudowę Domu Ludowego w Jadownikach. Całość prac kosztować będzie ponad 2,5 miliona złotych i zakończą się one w połowie 2013 roku.
Prace remontowe Domu Ludowego w Jadownikach rozpoczęły się dwa lata temu. W pierwszej fazie remontu naprawiono dach i wymieniono okna. Wydane na ten cel pieniądze zostały zakwalifikowane jako udział własny gminy. Teraz budynek będzie ocieplony oraz zostaną przebudowane sanitariaty. Wymieniona zostanie także stolarka wewnętrzna, a cały budynek dostosowany zostanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wybudowany zostanie również parking koło budynku i zjazd z głównej drogi. Dom Ludowy w nowej szacie będzie służył mieszkańcom Jadownik i całej gminy oraz osobom i instytucjom, które będą zainteresowane organizacją imprez artystycznych i kulturalnych, a także wydarzeń społecznych i edukacyjnych.
IB

Foto. Maciej Mazur IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast