Don't Miss
Home » Wiadomości » Modernizacja lądowiska dla helikopterów – zdjęcia

Modernizacja lądowiska dla helikopterów – zdjęcia

Trwa modernizacja lądowiska dla helikopterów sanitarnych przy brzeskim szpitalu. Do tej pory mogło spełniać wymagane funkcje jedynie w dzień. Po przebudowie i wyposażeniu go w odpowiednie urządzenia helikoptery będą mogły lądować na nim również w nocy.

Realizacja projektu ma duże znaczenie nie tylko dla miasta Brzeska, lecz również dla całego regionu. Wkrótce każdy pacjent brzeskiego szpitala będzie mógł być przetransportowany do wybranego ośrodka specjalistycznego w Polsce maksymalnie szybko i bezpiecznie.

Bliskość międzynarodowej „4”, a także już niebawem autostrady, spowoduje, że szpital w Brzesku będzie musiał wziąć na siebie więcej obowiązków w przypadku zdarzeń drogowych. Lądowisko umożliwi szybki transport pacjentów do specjalistycznych klinik w Krakowie i na Śląsku po pierwszym rozpoznaniu ich stanu w Brzesku.

Po zakończeniu prac lądowisko zostanie zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jako lądowisko, które spełnia także warunki lądowania nocnego.

Aktualnie zabezpieczenie w zakresie transportu lotniczego zapewnia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które posiada swoją bazę na lotnisku w Balicach. Zadania ratunkowe są wykonywane przez stanowiące obecnie trzon wyposażenia śmigłowce Eurocopter EC 135.

krakowski Eurocopter nosi oznaczenie Ratownik 6. Śmigłowce SP ZOZ LPR mają wyposażenie i obsadę podobną jak specjalistyczny ambulans reanimacyjny. Używane często jako pomoc dla obciążonych zespołów pogotowia ratunkowego lub w przypadkach wymagających natychmiastowego transportu rannego do specjalistycznego ośrodka. Zespół HEMS jest w stanie rozpocząć proces leczenia od momentu przylotu na miejsce zdarzenia a także szybko przetransportować chorego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w ramach tzw. Złotej Godziny.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast