Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Modernizacja obiektu magazynu OC w Borzęcinie

Modernizacja obiektu magazynu OC w Borzęcinie

Od wymiany pokrycia dachowego na obiekcie magazynu OC Urzędu Gminy w Borzęcinie, rozpoczęły się prace remontowo – modernizacyjne obiektu mające na celu poprawę jego estetyki i funkcjonalności. Zlokalizowany w centrum Borzęcina budynek, stanowiący przez wiele lat własność Skarbu Państwa i pełniący funkcje posterunku policji (wcześniej milicji obywatelskiej), po przejęciu części administracyjnej obiektu przez gminę i części mieszkalnej przez dotychczasowych lokatorów po wielu latach oczekiwań doczekał się niezbędnego remontu.

W ramach prowadzonych w roku bieżącym prac modernizacyjnych, przy współfinansowaniu mieszkańców proporcjonalnie do zajmowanej powierzchni wykonano prace rozbiórkowe istniejącego pokrycia, nowe kominy nad dachem, termomodernizację strychu z płyt styropianowych o grubości 17,5 cm, pokrycie papą termozgrzewalną oraz obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe – przybliża Kazimierz Sobota, Kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy w Borzęcinie. – To pierwszy etap realizacji inwestycji, która zgodnie z założeniami planu inwestycyjnego w przyszłym roku będzie kontynuowana.

Według projektu planu budżetowego na 2012 rok, przedłożonego radnym Rady Gminy przez wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka 80 tysięcy złotych to kwota przeznaczona na wykonanie termomodernizacji obiektu: docieplenie ścian i wykonanie elewacji. Jak informuje wójt, niewykluczone że pojawią się też oszczędności, które pozwolą na przebudowę ogrodzenia i zagospodarowanie terenu. Prace w ramach II etapu ruszą wiosną przyszłego roku i będą współfinansowane przez mieszkańców zajmujących piętro budynku.

ug

Podobne artykuły
“%RELATEDPOSTS%

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast