Nie przegap
Strona główna » Kultura » Mokrzyska – piknik sołecki z czołgiem

Mokrzyska – piknik sołecki z czołgiem

SONY DSC

Sobotnie popołudnie 18 lipca 2015 r. mieszkańcy Mokrzysk oraz sąsiednich miejscowości mogą z pewnością zaliczyć do udanych. A to za sprawa pikniku z akcentem militarnym w postaci najprawdziwszego czołgu T-72. Od momentu uzawodowienia armii oraz likwidacji większości jednostek wojskowych – ta impreza to jedyna okazja na kontakt z wojskiem i bronią dla większości mieszkańców naszego regionu. Pomimo że na początku frekwencja nie była aż tak duża jak można by się spodziewać – to później zabawa „rozkręciła się” w najlepsze.

Celem imprezy było zapoznanie społeczeństwa lokalnego z historią 1 batalionu czołgów oraz jego patronem, a także przybliżenie tematyki zawodowej służby wojskowej. Pokaz sprzętu wojskowego i indywidualnego uzbrojenia, który przygotowali żołnierze 1 Batalionu Czołgów był dobrą okazją do zaprezentowania specyfiki pracy w wojsku. Największym zainteresowaniem wśród przybyłych gości, cieszył się wspomniany już czołg T-72M1. Organizatorzy imprezy zadbali o najmłodszych, przygotowując szereg atrakcji dla dzieci. Festyn uświetnił występ zespołu wokalnego z Żurawicy – IMPERF.

Obecność żołnierzy na pikniku integracyjnym nie była przypadkowa. Zgodnie z „Planem współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi w 2015 roku” 18 lipca 2015 roku żołnierze 1 batalionu czołgów wzięli udział w Festynie Sołeckim w miejscowości Mokrzyska, skąd pochodził patron czołgistów z Żurawicy- płk. Józef Koczwara. Głównymi organizatorami festynu byli sołtys Mokrzysk – Stanisław Pacura, oraz Rada sołecka. W działaniach wspierała ich również Jednostka OSP Mokrzyska.

W trakcie imprezy delegacja żołnierzy na czele z Dowódcą 1 bcz ppłk dypl. Wiesławem SZCZEPANKIEWICZEM, wójtem gminy Żurawica Krzysztofem SKŁADOWSKIM oraz władzami lokalnymi uczcili pamięć o patronie składając wiązankę kwiatów na grobie płk Józefa Koczwary.

Dobra zabawa na boisku sportowym obok Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach trwała do późnych godzin nocnych – pomimo że w godzinach wieczornych pogoda nieco się popsuła i popadał deszcz.

Galeria zdjęć 1 Batalion Czołgów w Żurawicy <==

Edyta KASZUBA / IB

 

1 komentarz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast