Nie przegap
Strona główna » Religia » Mokrzyska / Szlak na Golgotę / TGN

Mokrzyska / Szlak na Golgotę / TGN

W Mokrzyskach koło Brzeska odbyła się 23 marca wieczorna, inscenizowana Droga Krzyżowa, w której wzięła udział młodzież z dekanatu.

Po wieczornej Mszy św. uczestnicy nabożeństwa wyszli przed kościół parafialny, na którego schodach odbyły się inscenizowane sceny z pałacu Piłata. Tu widzowie zobaczyli scenę skazania, cierniem koronowania, i wzięcia przez Jezusa na swe ramiona krzyża. Następnie, rozważając kolejne stacje drogi krzyżowej ruszyli w kierunku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zakończyła się droga krzyżowa. Po drodze wierni (a było wśród nich trochę młodych ludzi z dekanatu szczepanowskiego), którzy wyznaczyli sobie ten czas i to miejsce na dekanalne spotkanie, śpiewali pieśni, modlili się.

– To jest pierwsze takie nabożeństwo u nas. To, żeby spotkanie odbyło się w Morzyskach, to inicjatywa ks. Marka Augustyna, dekanalnego duszpasterza młodych, który to zaproponował. W okresie bożonarodzeniowym spotkaliśmy się na jasełkach w Szczepanowie. Dziś u nas. Majówka ponoć ma odbyć się w Bielczy. Dobrze, że wędrujemy po dekanacie, bo to okazja do młodzieży w kolejnych parafii, żeby coś zrobić – mówi Kamil Trąba z Mokrzysk.

Julia Niedojadało zagrała w misterium scenę jako Weronika, wycierająca twarz Jezusowi.

– Myślę, że inaczej się przeżywa nabożeństwo Drogi Krzyżowej, kiedy się w nim bezpośrednio uczestniczy – mówi.

Dla wielu mieszkańców Mokrzysk, którzy przyszli wspólnie się modlić to była ważna chwila.

– To jest przeżycie głębokie, to jest też doświadczenie drogi, to jest też perspektywa Golgoty, na którą wszyscy zmierzamy – mówi Karolina Budyś.

Każdy z nas po drodze upada pod grzechem, każdy znów powstaje, ociera pot z czoła, mozolnie zmaga się z trudem. Droga Jezusa jest drogą człowieka.

Galeria zdjęć <==

Transmisja online – Andrzej Gruca

VIDEO

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast